Německo na Letních olympijských hrách 2008

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Německo na Letních olympijských hrách 2008
Olympijské kruhy
Flag of Germany.svg
IOC kód: GER
NOV: Deutscher Olympischer Sportbund ((německy) link)
 Zlatá   Stříbrná    Bronzová     Celkem   
Zlatá olympijská medaile
16
Stříbrná olympijská medaile
10
Bronzová olympijská medaile
15
Olympijské medaile
41
Vlajkonoš: Dirk Nowitzki

Německo na Letních olympijských hrách v roce 2008 reprezentovala výprava 420 sportovců (237 mužů and 183 žen) v 30 sportech.

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Medaile Jméno Sport Soutěž
Zlatá medaile Zlato Alexander Grimm Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanoistika K1 slalom muži
Zlatá medaile Zlato Ole Bischof Piktogram juda Judo Muži 81 kg
Zlatá medaile Zlato Peter Thomsen
Frank Ostholt
Hinrich Romeike
Ingrid Klimke
Andreas Dibowski
Olympic pictogram Equestrian.png Jezdectví Jezdecká všestrannost - družstvo
Zlatá medaile Zlato Hinrich Romeike Olympic pictogram Equestrian.png Jezdectví Jezdecká všestrannost - jednotlivci
Zlatá medaile Zlato Benjamin Kleibrink Piktogram šermu Šerm Muži fleret
Zlatá medaile Zlato Britta Heidemannová Piktogram šermu Šerm Ženy kord
Zlatá medaile Zlato Heike Kemmerová
Nadine Capellmannová
Isabell Werthová
Olympic pictogram Equestrian.png Jezdectví Drezúra - družstvo
Zlatá medaile Zlato Britta Steffenová Piktogram plavání Plavání Ženy 100 m volný způsob
Zlatá medaile Zlato Britta Steffenová Piktogram plavání Plavání Ženy 50 m volný způsob
Zlatá medaile Zlato Jan Frodeno Piktogram triatlonu Triatlon Muži
Zlatá medaile Zlato Matthias Steiner Piktogram vzpírání Vzpírání Muži nad 105 kg
Zlatá medaile Zlato Martin Hollstein
Andreas Ihle
Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanoistika K2 1000 metrů muži
Zlatá medaile Zlato Fanny Fischerová
Nicole Reinhardtová
Katrin Wagner-Augustinová
Conny Waßmuthová
Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanoistika K4 500 metrů ženy
Zlatá medaile Zlato Lena Schöneborn Piktogram moderního pětiboje Moderní pětiboj Ženy
Zlatá medaile Zlato Sabine Spitzová Cycling (mountain biking) pictogram.svg Cyklistika Ženy cross-country
Zlatá medaile Zlato Sebastian Biederlack
Moritz Fuerste
Tobias Hauke
Florian Keller
Oliver Korn
Niklas Meinert
Maximillian Mueller
Carlos Nevado
Max Weinhold
Timo Weß
Benjamin Weß
Tibor Weißenborn
Philip Witte
Matthias Witthaus
Christopher Zeller
Philipp Zeller
Piktogram pozemního hokeje Pozemní hokej Turnaj mužů
Stříbrná medaile Stříbro Patrick Hausding
Sascha Klein
Piktogram skoků do vody Skoky do vody Muži synchronizované skoky z věže 10 m
Stříbrná medaile Stříbro Mirko Englich Piktogram zápasu Zápas muži, řecko-římský do 96 kg
Stříbrná medaile Stříbro Ralf Schumann Piktogram střelby Sportovní střelba Muži 25 metrů rychlopalná pistole
Stříbrná medaile Stříbro Annekatrin Thieleová
Christiane Huthová
Piktogram veslování Veslování Ženy dvojskif
Stříbrná medaile Stříbro Roger Kluge Cycling (track) pictogram.svg Cyklistika Muži bodovací závod
Stříbrná medaile Stříbro Oksana Čusovitinová Gymnastics (artistic) pictogram.svg Sportovní gymnastika Ženy přeskok
Stříbrná medaile Stříbro Timo Boll
Dimitrij Ovtcharov
Christian Süß
Piktogram stolního tenisu Stolní tenis Družstvo mužů
Stříbrná medaile Stříbro Isabell Werth Olympic pictogram Equestrian.png Jezdectví Drezúra - jednotlivci
Stříbrná medaile Stříbro Christian Gille
Tomasz Wylenzek
Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanoistika C2 1000 metrů muži
Stříbrná medaile Stříbro Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanoistika K2 500 metrů muži
Bronzová medaile Bronz Munkhbayar Dorjsuren Piktogram střelby Sportovní střelba Ženy 25 metrů sportovní pistole
Bronzová medaile Bronz Christine Brinker Piktogram střelby Sportovní střelba Ženy sket
Bronzová medaile Bronz René Enders
Maximilian Levy
Stefan Nimke
Cycling (track) pictogram.svg Cyklistika Družstvo mužů sprint
Bronzová medaile Bronz Christian Reitz Piktogram střelby Sportovní střelba 25 metrů rychlopalná pistole
Bronzová medaile Bronz Britta Oppeltová
Manuela Lutzeová
Kathrin Boronová
Stephanie Schillerová
Piktogram veslování Veslování Ženy párová čtyřka
Bronzová medaile Bronz Jan Peter Peckolt
Hannes Peckolt
Piktogram jachtingu Jachting Třída 49er
Bronzová medaile Bronz Ditte Kotzianová
Heike Fischerová
Piktogram skoků do vody Skoky do vody Ženy synchronizované skoky z prkna 3 m
Bronzová medaile Bronz Fabian Hambüchen Gymnastics (artistic) pictogram.svg Sportovní gymnastika Muži hrazda
Bronzová medaile Bronz Heike Kemmerová Olympic pictogram Equestrian.png Jezdectví Drezúra - jednotlivci
Bronzová medaile Bronz Thomas Lurz Piktogram plavání Plavání Muži 10 km marathon
Bronzová medaile Bronz Nadine Angerer
Fatmire Bajramaj
Saskia Bartusiak
Melanie Behringer
Linda Bresonik
Kerstin Garefrekes
Ariane Hingst
Ursula Holl
Annike Krahn
Simone Laudehr
Renate Lingor
Anja Mittag
Célia Okoyino da Mbabi
Babett Peter
Conny Pohlers
Birgit Prinz
Sandra Smisek
Kerstin Stegemann
Piktogram fotbalu Fotbal Turnaj žen
Bronzová medaile Bronz Christina Obergföllová Piktogram atletiky Atletika Ženy hod oštěpem
Bronzová medaile Bronz Lutz Altepost
Norman Bröckl
Torsten Eckbrett
Björn Goldschmidt
Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanoistika K4 1000 metrů muži
Bronzová medaile Bronz Christian Gille
Tomasz Wylenzek
Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanoistika C2 500 metrů muži
Bronzová medaile Bronz Katrin Wagner-Augustin Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanoistika K1 500 metrů ženy

Reference[editovat | editovat zdroj]