Zejtra napořád

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zejtra napořád
Původní názevZejtra napořád
Země původuČeskoČesko Česko
Jazykčeština
Žánrroad movie / komedie
Námět, scénář a režieRudolf Havlík
Obsazení a filmový štáb
Hlavní rolePavel Batěk
Vica Kerekes
Jitka Sedláčková
Filip Blažek
Anna Kulovaná
Veronika Nová
Oldřich Vlach
ProdukceLukáš Kaplan
HudbaJonny Anděl, Konvička
KameraVáclav Tlapák
ZvukKarel Jaroš
Výroba a distribuce
Premiéra11. července 2014 MFF Karlovy Vary
17. července 2014
Zejtra napořád na FPČSFD
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Snímek Zejtra napořád je režijní debut Rudolfa Havlíka z roku 2014. Pojednává o čerstvém třicátníkovi Petrovi, jenž hledá cestu, kterak naložit s životem i dospělostí; děj je posazen do Česka i Číny.[1]

V hlavních rolích hrají Pavel Batěk,[p 1] Marek Jiřík, Vica Kerekes a Filip Blažek. Premiéra mimo soutěž se uskutečnila na MFF v Karlových Varech dne 11. července 2014.

O filmu[editovat | editovat zdroj]

Petr je nespokojený se sebou samým, živí se různými málo perspektivními obchody i obchůdky, vede adrenalinový způsob života (občas mu jde i o krk);[2] ani se slečnami mu to nevychází dle jeho představ (v cizině domluvená rande naslepo vyústí do řetězce malérů). Ztělesňuje krédo „od zítřka začnu jinak“, aniž ví, co by vlastně měl změnit.[3] Záchranou mu jsou kamarádi: důvěrnice Tereza (znají se spolu od dětství), a strážný anděl Pavel, neváhající Petra vprostřed noci vysekat z průšvihu (dle potřeby umí vyjednávat i použít pěsti).[4]

Není to autobiografický film, ale opřel jsem ho o zážitky z Čech i Asie a čerpal jsem z pocitů, které v sobě nosím.

— Rudolf Havlík[1]

Hodil mi v hospodě na stůl scénář, já do něj nahlédl, a překvapilo mě, jak mi byl blízký. Asi jsem se také tehdy ještě hledal, což je zřejmě pocit mnoha lidí po třicítce. Chtějí se už usadit, ale ještě ne tak moc.

— Pavel Batěk[1]

Od té doby, co jsem ukončila vysokou školu, jsem měla pocit, že bez příslušného vzdělání to nejde. Že nikdo nemůže natočit film, když neví, jak se to dělá. Ale chci v sobě zároveň bourat hranice, tak jsem si řekla, že to musím zkusit, když se mi scénář líbí a má role taky.

— Vica Kerekes[1]

Místa natáčení[editovat | editovat zdroj]

Film se natáčel např. v Brně, Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Berouně či na zámku Zbiroh a také v Hongkongu.[5]

Píseň[editovat | editovat zdroj]

Ústřední píseň filmu We Should Care nahrála kapela The Fellas; k písni vznikl také klip hudebníka Jonnyho Anděla.[6]

Recenze[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  1. Pro tehdy devětatřicetiletého herce šlo o první velkou filmovou roli

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c d MÍŠKOVÁ, Věra. Zejtra napořád je splněný sen. Fotografie Jan Handrejch; Kultura. Právo. Karlovy Vary: Borgis, 12. červenec 2014, roč. 24, čís. 161, s. 10. ISSN 1211-2119. 
  2. Žije na hraně a dělá kšefty v Číně. První ukázka z filmu Zejtra napořád | Novinky.cz
  3. SIEGLOVÁ, Lucie. Pavel Batěk: K herectví jsem dospěl. Fotografie Jan Handrejch, Milan Malíček; Café film. Právo. Borgis, 17. červenec 2014, roč. 24, čís. 165, s. S7. Rozhovor s hercem Pavlem Batěkem. Dostupné online [cit. 2022-06-25]. ISSN 1211-2119. 
  4. a b MÍŠKOVÁ, Věra. Splněný sen filmového samouka. Kultura. Právo. Borgis, 17. červenec 2014, roč. 24, čís. 165, s. 9. Dostupné online [cit. 2022-06-24]. ISSN 1211-2119. 
  5. DVOŘÁK, Jan: Film Zejtra napořád je natočen. Podívejte se na teaser. iDNES.cz, 30. září 2011. [cit. 2011-10-08]. Dostupné online.
  6. VEDRAL, Honza: VIDEO: Český film Zejtra napořád má z Hongkongu klip od The Fellas. iDNES.cz 6. června 2014. [cit. 2014-06-19]. Dostupné online.
  7. RECENZE: Zejtra napořád. Slíbil velký letní film a jen předčítá z deníčku
  8. KÁBRT, Jiří. Zejtra napořád – recenze. Červený koberec [online]. Červený koberec, 17. červenec 2014 [cit. 2022-06-22]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]