World of Warplanes

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
World of Warplanes
VývojářWargaming.net
VydavatelWargaming.net (e)
EngineBigworld
Poslední verze2.0.5 (15. června 2018; stabilní verze)
1.1 (e)
PlatformyWindows
Datum vydání12. listopadu 2013 (e)
ŽánrMMORPG
Módymultiplayer
MédiaDownload
Systémové
požadavky
Windows XP/Vista/7/8, CPU 2,66 GHz, 3 GB RAM, GeForce 8600GT/ATI HD 2600, HDD 14 GB volného místa, internetové připojení
Webové stránkywww.worldofwarplanes.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

World of Warplanes je druhým dílem v sérii online válečných her od společnosti Wargaming.net. Jde o pokračování/rozšíření World of Tanks a navazovat na něj bude World of Warships. Přináší letecké bitvy s letadly z meziválečného období, z druhé světové války, až po některé experimentální modely. Otevřená betaverze byla spuštěna 4. července 2013.

Zpočátku byla dostupná pouze americká, japonská, německá a sovětská letadla, ale do hry byla doplněna i letadla britská, čínská a francouzská letadla, přičemž další rozšiřování je očekáváno.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

V Červnu 2011 oznámil Wargaming.net novou hru World of Warplanes, která bude vystavena na podobných základech jako jejich velmi úspěšný World of Tanks. Hra vstoupila do alfatestování v Únoru 2012, do uzavřeného testování o tři měsíce později. Otevřené betatestování začalo 4. července 2013 a na Listopad 2013 je plánováno spuštění hry ve finální verzi.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Základem hry jsou, stejně jako u World of Tanks, týmové bitvy, v nichž je nutné ničit letadla nepřátelského týmu i pozemní cíle. Hráč má na výběr ze tří typů letadel – stíhač, těžký stíhač a bombardér. Ovládání je možné na joysticku, gamepadu i klávesnici a myši, jelikož byla fyzika letu výrazně zjednodušena.[1]

Mapy[editovat | editovat zdroj]

Hra má přinést realitou inspirované oblasti s proměnlivým počasím, které by se mělo podepisovat na ovladatelnosti letadel.

Propojení s World of Tanks a World of Warplanes[editovat | editovat zdroj]

Hra nebude mít společné bitvy, jak se v minulosti předpokládalo, ale pouze společnou ekonomiku a Klanové války, ve kterých hráči bojují za svůj klan o teritoria na mapě světa. Společné jsou však získané prostředky a zkušenosti i VIP účet.

Módy[editovat | editovat zdroj]

Stejně jako World of Tanks, i World of Warplanes disponuje velkou tolerancí k uživatelským módům, které hry mění na straně klienta. Vše se tedy děje pouze u uživatelů a celková hra není dílčími změnami ovlivněna.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://mujsoubor.cz/magazin/world-of-warplanes-tipy-a-triky-ovladani

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]