World of Warplanes

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
World of Warplanes
Vývojář Wargaming.net
Vydavatel Wargaming.net (e)
Engine Bigworld
Poslední verze 1.1 (e)
Platformy Windows
Datum vydání 12. listopadu 2013 (e)
Žánr MMORPG
Módy multiplayer
Média Download
Systémové
požadavky
Windows XP/Vista/7/8, CPU 2,66 GHz, 3 GB RAM, GeForce 8600GT/ATI HD 2600, HDD 14 GB volného místa, internetové připojení
Webové stránky www.worldofwarplanes.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

World of Warplanes je druhým dílem v sérii online válečných her od společnosti Wargaming.net. Jde o pokračování/rozšíření World of Tanks a navazovat na něj bude World of Warships. Přináší letecké bitvy s letadly z meziválečného období, z druhé světové války, až po některé experimentální modely. Otevřená betaverze byla spuštěna 4. července 2013.

Zpočátku byla dostupná pouze americká, japonská, německá a sovětská letadla, ale do hry byla doplněna i letadla britská, čínská a francouzská letadla, přičemž další rozšiřování je očekáváno.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

V Červnu 2011 oznámil Wargaming.net novou hru World of Warplanes, která bude vystavena na podobných základech jako jejich velmi úspěšný World of Tanks. Hra vstoupila do alfatestování v Únoru 2012, do uzavřeného testování o tři měsíce později. Otevřené betatestování začalo 4. července 2013 a na Listopad 2013 je plánováno spuštění hry ve finální verzi.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Základem hry jsou, stejně jako u World of Tanks, týmové bitvy, v nichž je nutné ničit letadla nepřátelského týmu i pozemní cíle. Hráč má na výběr ze tří typů letadel – stíhač, těžký stíhač a bombardér. Ovládání je možné na joysticku, gamepadu i klávesnici a myši, jelikož byla fyzika letu výrazně zjednodušena.[1]

Mapy[editovat | editovat zdroj]

Hra má přinést realitou inspirované oblasti s proměnlivým počasím, které by se mělo podepisovat na ovladatelnosti letadel.

Propojení s World of Tanks a World of Warplanes[editovat | editovat zdroj]

Hra nebude mít společné bitvy, jak se v minulosti předpokládalo, ale pouze společnou ekonomiku a Klanové války, ve kterých hráči bojují za svůj klan o teritoria na mapě světa. Společné jsou však získané prostředky a zkušenosti i VIP účet.

Módy[editovat | editovat zdroj]

Stejně jako World of Tanks, i World of Warplanes disponuje velkou tolerancí k uživatelským módům, které hry mění na straně klienta. Vše se tedy děje pouze u uživatelů a celková hra není dílčími změnami ovlivněna.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://mujsoubor.cz/magazin/world-of-warplanes-tipy-a-triky-ovladani

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]