World of Warships

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
World of Warships
Vývojář Wargaming.net
Vydavatel Wargaming.net (e)
Engine Bigworld
Platformy Windows
Datum vydání 17. září 2015 (e)
Žánr MMORPG
Módy multiplayer
Média Download
Webové stránky worldofwarships.eu/es/ (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

World of Warships (dříve známá jako World of Battleships) je MMOG od společnosti Wargaming.net. Hra staví na podobném modelu jako World of Tanks a World of Warplanes, předcházející online hry z dílny Wargaming.net. Přináší akční simulaci různých typů válečných lodí, které v týmové bitvě plní různé role. Hra je již vydána a kdokoliv může hru hrát po registraci na oficiálních stránkách hry.

Zahrát si můžete za americká, japonská, německá, britská, francouzská a sovětská plavidla. Polsko, Itálie a "Panasie" mají zatím jen prémiová plavidla.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

16. srpna 2011 tvůrci a vydavatelé her World of Tanks a World of Waplanes oznámili novou free-to-play námořní akční MMO hru nazvanou World of Battleships. Hra uzavírá válečnou online trilogii. O rok později byla hra přejmenována na World of Warships, zejména díky faktu, že Battleship označuje konkrétní třídu plavidel a nefunguje jako zastřešující název.

2. července 2015 hra vstoupila do otevřené bety, jakožto finální krok k dokončení samotné hry.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Hra má výrazně pomalejší spád, než předcházející tituly v sérii, což je dáno samotnou povahou námořního boje. Propojení bojišť s ostatními hrami ze série se neplánuje, stejně jako zakomponování ponorek, které by podle slov tvůrců výrazně narušily vyváženost hry, ve které může každé plavidlo střílet na každé (ponorky by byly zranitelné pouze určitou skupinou plavidel).

Mapy[editovat | editovat zdroj]

Rozloha map je různá, v různých podnebných pásmech a různých mořích a oceánech. Bojiště jsou, stejně jako v předešlých hrách, inspirována skutečnými místy a bitevními oblastmi. Konkrétní mapy mají své vlastní podmínky včetně počasí.

Lodě[editovat | editovat zdroj]

Každý z herních národů (Japonsko, USA, Německo, Francie, Velká Británie a Rusko) disponuje loděmi různých typů. Systém vývoje je obdobný, jako u World of Tanks a World of Airplanes. Třídy lodí jsou děleny krom klasického ,,tieru,,(úroveň) na křižníky, torpédoborce, bitevní lodě a letadlové lodě. Křižníky tvoří základní jednotku každého bitevního svazu. Bývají kombinací jiných typů lodí. Disponují většinou velkým množstvím děl, jsou středně rychlé. Podle národa, ze kterého pocházejí, mají od určité úrovně například torpédomety, radar nebo startovací rampu pro jedno jediné letadlo (většinou chrání loď před útočnými bombardovacími letkami). Torpédoborce jsou velice rychlé, mají velké množství torpédometů, jen málo děl, mohou vytvářet kouřovou clonu a jejich zvláštní schopností je krátkodobé zvýšení rychlosti. Bitevní lodě jsou velké, odolné, pomalé, mají obrovskou palebnou sílu, ale pomalu zaměřují a kadence děl je nízká (nabití trvá i 40 sekund). Letadlové lodě se dobře se maskují a nemají řízená děla. Letadla se dělí na stíhače, střemhlavé bombardéry a torpédové bombardéry.Obojí bombardéry útočí na nepřátelské lodě a stíhači sestřelují nepřátelská letadla.V současné době letadlové lodě mají jen Japonci a USA. Japonské mají 4 letadla v letce a moho letek (3-8) a Americké mají 6 letadel v letce a méně letek (2-5). U prémiových letadlových lodí je počet letadel v letce i letek různý- u každé jinak. Zatím (září 2017) jsou 3: Kaga (Japonsko), Enterprise (USA) a Saipan (USA)

Lodě jsou rozděleny do úrovní I-X podle toho, jak jsou "dobré". Křižníky jsou dostupné ve všech úrovních, torpédoborce v úrovních II-X; bitevní lodě v úrovních III-X (až na jednu prémiovou výjimku-Mikasa); letadlové lodě v úrovních IV-X.

Klanové války[editovat | editovat zdroj]

Klanové války budou jedním ze dvou hlavních momentů, kdy se budou jednotlivé hry ve trilogii ovlivňovat. Detaily zatím nejsou známé, ale jednotlivé klany budou získávat výhody do dalších bitev podle toho, jak dopadla předchozí bitva s odlišným druhem bojových strojů.

Společný prémiový účet[editovat | editovat zdroj]

I na World of Warships se vztahuje společný prémiový účet, který byl zaveden pro World of Tanks a World of Warplanes.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]