World of Warships

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
World of Warships
Vývojář Wargaming.net
Vydavatel Wargaming.net (e)
Engine Bigworld
Poslední verze In development (e)
Platformy Windows
Datum vydání 2014 (e)
Žánr MMORPG
Módy multiplayer
Média Download
Ovládání klávesnice (e)
Webové stránky worldofwarships.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

World of Warships (dříve známá jako World of Battleships) je nadcházející MMOG od společnosti Wargaming.net. Hra staví na podobném modelu jako World of Tanks a World of Warplanes, předcházející online hry z dílny Wargaming.net. Přináší akční simulaci různých typů válečných lodí, které v týmové bitvě plní různé role. Hra je již vydána a kdokoliv může hru hrát po registraci na oficiálních stránkách hry.

Zahrát si můžete nyní pouze za americká, japonská, německá a sovětská plavidla s postupným přidáváním dalších národů (potvrzeno je britské loďstvo, prémiové lodě Polska (Blieskawica), nebo Čínského námořnictva (Lo Yang, Ashan) ).

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

16. srpna 2011 tvůrci a vydavatelé her World of Tanks a World of Waplanes oznámili novou free-to-play námořní akční MMO hru nazvanou World of Battleships. Hra uzavírá válečnou online trilogii. O rok později byla hra přejmenována na World of Warships, zejména díky faktu, že Battleship označuje konkrétní třídu plavidel a nefunguje jako zastřešující název.

2. července 2015 hra vstoupila do otevřené bety, jakožto finální krok k dokončení samotné hry.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Hra bude mít výrazně pomalejší spád, než předcházející tituly v sérii, což je dáno samotnou povahou námořního boje. Propojení bojišť s ostatními hrami ze série se neplánuje, stejně jako zakomponování ponorek, které by podle slov tvůrců výrazně narušily vyváženost hry, ve které může každé plavidlo střílet na každé (ponorky by byly zranitelné pouze určitou skupinou plavidel).

Mapy[editovat | editovat zdroj]

Rozloha map má být 50x50 kilometrů a to v různých podnebných pásmech a různých mořích a oceánech. Bojiště budou, stejně jako v předešlých hrách, inspirována skutečnými místy a bitevními oblastmi. Konkrétní mapy by měly mít své vlastní podmínky včetně počasí a zážitek z každé bude odlišný.[1]

Lodě[editovat | editovat zdroj]

Každý z herních národů (Japonsko, USA, Německo a Rusko) disponuje loděmi různých typů. Systém vývoje je obdobný, jako u World of Tanks a World of Airplanes. Třídy lodí jsou děleny krom klasického ,,tieru,,(úroveň) děleny na křižníky, torpédoborce, bitevní lodě a letadlové lodě. Každá třída je něčím zcela specifická. Křižníky tvoří základní jednotku každého bitevního svazu. Bývají kombinací jiných typů lodí. Disponují většinou velkým množstvím děl, jsou středně rychlé. Podle národa, ze kterého pocházejí, mají od určité úrovně například torpédomety, sonar nebo startovací rampu pro jedno jediné letadlo (většinou chrání loď před útočnými bombardovacími letkami). Torpédoborce jsou velice rychlé a smrtící, mají velké množství torpédometů, jen málo děl, mohou vytvářet kouřovou clonu a jejich zvláštní schopností je přetížení motoru pro tzv. taranování, což je úmyslné naražení přídí lodě do nepřátelského plavidla. Bitevní lodě jsou velké, odolné, pomalé, mají obrovskou palebnou sílu, ale pomalu zaměřují a kadence děl je nízká (nabití trvá i 40 sekund). Letadlové lodě působí spíše v zákulisí, dobře se maskují, ale jejich pozice se dá odvodit od místa vzletu bombardovací letky. Nemají žádná řízená děla a jsou pomalé.

Klanové války[editovat | editovat zdroj]

Klanové války budou jedním ze dvou hlavních momentů, kdy se budou jednotlivé hry ve trilogii ovlivňovat. Detaily zatím nejsou známé, ale jednotlivé klany budou získávat výhody do dalších bitev podle toho, jak dopadla předchozí bitva s odlišným druhem bojových strojů.

Společný prémiový účet[editovat | editovat zdroj]

I na World of Warships se vztahuje společný prémíový účet, který byl zaveden pro World of Tanks a World of Warplanes.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://mujsoubor.cz/magazin/world-of-warships-prichazi-mala-revoluce

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]