Wikipedie:Diskuse o smazání/Aywell

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Aywell[editovat | editovat zdroj]

Toto není hlasování, ale diskuse. Důležité jsou argumenty.
Diskusi otevřel(a)
Crinkly.sun (diskuse) 8. 9. 2017, 09:18 (CEST)
Uzavření diskuse
nestandardní: 29. 9. 2017, 09:18 (CEST)

Doporučená řešení[editovat | editovat zdroj]

  • Smazat, zdá se že uvedené božstvo je fikce z odkazované herní příručky Mythic Britain: Roleplaying in Dark Ages Britain. Jinak se jeho jméno v tomto kontextu objevuje jenom na http://www.godchecker.com/pantheon/celtic-mythology.php?deity=AYWELL (což nelze načíst) a http://webpages.charter.net/sn9/religion/myth/celticencyclopaedia.html kde jde nejspíše o zdroj vzdáleně závislý na uvedené Mythic Britain.--Crinkly.sun (diskuse) 8. 9. 2017, 09:18 (CEST)
  • v tuto chvíli smazat, ze v komentářích odkazovaných zdrojů se zdá, že možná i existují nějaké NNVZ o tomto heslu (tento zdroj cituje v seznamu literatury i několikasetstránkové tištěné monografie a encyklopedie), bohužel tyto možné NNVZ jsou pro nás zřejmě v tuto chvíli nedostupné. Dosud uvedené zdroje jsou vždy buď nevěrohodné a/nebo triviální. Článek tak v tuto chvíli působí nevěrohodně jako celek. Nenašlo by se něco v nějakých česky psaných monografiích o keltech a jejich náboženství?--Grtek (diskuse) 15. 9. 2017, 18:27 (CEST)

Komentáře[editovat | editovat zdroj]

Jenže tyto zdroje ani zdaleka nesplňují 2NNVZ:
Jediný trochu použitelný zdroj by snad mohl být ten sanreal.be. Z uvedených zmínek vůbec neplyne že bůh jménem Aywell byl někdy Kelty ctěn. Nenalezli jsme žádné akademické zdroje, heslo není na ostatních wikipediích a na internetu je toto božstvo zmiňováno dost zřídka. Jak chcete také heslo ověřovat ?--Crinkly.sun (diskuse) 12. 9. 2017, 14:47 (CEST)
Prodloužení

Vzhledem k jednomu jedinému názoru diskusi prodlužuji o dva týdny. --Martin Urbanec (diskuse) 15. 9. 2017, 16:25 (CEST)