Velkej biják

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Velkej biják
Původní název Epic Movie
Země Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazyk angličtina
Délka 85 min
Žánr parodie
Scénář a režie Jason Friedberg
Aaron Seltzer
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Kal Penn
Jennifer Coolidge
Adam Campbell
Faune A. Chambers
Darrell Hammond
Jayma Mays
Fred Willard
Produkce Paul Schiff
Výroba a distribuce
Premiéra 2007
Produkční společnost Paul Schiff
Distribuce Regency
Rozpočet 20 milionů USD
Tržby 86,9 mil. $
Předchozí a následující díl
Scary Movie 4 Děsnej doják
Velkej biják na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Velkej biják (orig. Epic Movie) je americká komedie, která paroduje například filmy Lev, čarodějnice a skříň, Karlík a továrna na čokoládu, Šifra mistra Leonarda, Boží zápasník, Hadi v letadle, X-Men, Harry Potter, Piráti z Karibiku, James Bond a další.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Čtyři sirotci obdrží hnědý tiket. Lucka, Eduard, Zuzana a Petr (každý je představen v parodii jiného filmu) se tak dostanou do továrny na čokoládu Willyho Wonky. Ten jim řekne, že jeho sladkosti jsou tak chutné, protože obsahují tajnou ingredienci - lidské maso. A oni čtyři se mají stát součástí těchto sladkostí. Všichni čtyři jsou drženi v zajetí, Lucka tam ale nalezne skříň a dostane se do Gnarnie, kde potká fauna. Ten ji v Gnarnii uvítá a ukáže jí svůj dům.

Eduard se přes skříň dostane do Gnarnie také a potká čarodějnici Bílou čubku (nejdřív ji osloví jako "Stifflerova máma", protože ji hraje Jennifer Coolidge, která ztvárnila i tuto roli ve filmu Prci, prci, prcičky). Ta mu řekne, aby dovedl zbylé tři sirotky. Každý ze sirotku se dostanou svou cestou do Faunova domu, kde zjistí, že jsou sourozenci a že Bílá čubka zabila jejich rodiče. Eduard se vydá za Bílou čubkou, nejdřív jí dá informace o sourozencích, ale pak zjistí, že je zlá, a odmítá to. Ta ho ale lstí přijme mu informace stejně poskytnout.

Lucka, Zuzana a Petr jdou trénovat na válku. Potkají šedivého Harryho Pottera, plešatého Rona Weasleyho a těhotnou Hermionu Grangerovou, kteří jim pomohou se připravit na boj. Bílá čubka mezi tím připravuje zbraň hromadného ničení, pomocí které by zničila Gnarnii a vytvořila místo ní nový kontinent, který by měla pouze pro sebe. Eduard uteče z vězení za pomoci kapitána Jacka Svalouše, který pak ale Eduarda prodá Bílé čubce. Ta ho znovu uvězní a Jacka Svalouše zabije. Eduard se ale zmocní zbraně hromadného ničení a omylem ji hodí do vody.

Lucka, Zuzana a Petr se dostanou do Aslova tábora. Ten jim slíbí pomoc ve válce proti Bílé čubce. Krátce na to ale zemře v boji se Silasem, služebníkem Bílé čubky, ale podaří se mu osvobodit Eduarda. Když se Lucka, Zuzana, Petr a Eduard postaví armádě Bílé čubky, zjistí, že nepřišel nikdo z Aslova tábora bojovat s nimi. Lucka, Zuzana a Eduard jsou zraněni, Petr najde na zemi ovladač, který použije k tomu, aby zastavil dění okolo a uzdravil své sourozence. Společně pak zabijí celou armádu Bílé čubky. Petr chce Bílou čubku postavit před soud, ale zabije ji Jack Svalouč na svém mlýnském kole. Lucka, Zuzana, Eduard a Petr jsou korunováni králi a královnami Gnarnie, které vládnou po mnoho let. Pak ale znovu naleznou skříň a vrátí se jako mladí. Objeví se Borat a gratuluje jim, ale Jack Svalouš je přejede na svém kole.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Epic Movie na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]