Tomb Raider: Anniversary

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lara Croft Tomb Raider: Anniversary
VývojářiCrystal Dynamics
Nixxes Software (PC)
Robosoft Technologies (Mac)
VydavateléEidos Interactive
Feral Interactive (Mac)
DesignToby Gard (hlavní designér)
SkladatelTroels Brun Folmann
SérieTomb Raider
EngineTomb Raider: Legend
PlatformyPlayStation Portable, PlayStation 2, Windows, Wii, Xbox 360, Mac OS X
Datum vydáníPS2, Windows - 1. červen 2007
PSP - 26. říjen 2007
Wii - 7. prosinec 2007
Xbox 360 - 26. říjen 2007
Žánr3D action, Adventura
MódySingleplayer
MédiaDVD, Steam download, Direct Download
B (od 12 let) Teen PEGI 16 USK 12
Webové stránkywww.tombraider.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Lara Croft Tomb Raider: Anniversary je videohra v sérii Tomb Raider. Je to remake prvního dílu této série, původního Tomb Raidera. Využívá vylepšené verze herního enginu z TR: Legend a obsahuje všechna původní prostředí.

Prequel[editovat | editovat zdroj]

Ve starých časech, kdy se všechny národy světa klanili jedinému – Atlantidě– byl právě atlantskými vládci vytvořen mocný artefakt Scion, který dokáže změnit genetický kód organismů. Tato síla měla sloužit ku prospěchu lidstva. Jeden z vládců však artefakt zneužil a s jeho pomocí vytvořil armádu démonů, kteří následně zdevastovali celou Atlantidu, jejíž obyvatelé byli nuceni utéci do jiných rozvíjejících se zemí (později z nich vnikl Egypt, antická kultura apod.).

Dotyčnou osobu, zodpovědnou za tuto tragédii (jménem Natla), však postihl zasloužený trest – zbylí dva panovníci zaniklé Atlantidy, Qualopec a Tihocan, ji uvrhli do ledového vězení, kde měla navždy trpět. Oba potom odešli do různých koutů světa; Qualopec do Peru a Tihocan do Řecka, založili obrovské civilizace a časem zemřeli.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Ve 40. letech 20. století probíhaly v Novém Mexiku jaderné pokusy, díky kterým se na povrch dostala i schránka s Natlou uvnitř. Ta se probudila a s plnou chutí se pustila do realizace svého předešlého plánu – vytvořit rasu démonů a ovládnout celý svět. Postupně se jí podařilo začlenit se do světa běžných lidí. Vytvořila si velkou korporaci Natla's Technologies a tímto způsobem nahromadila potřebný majetek.

Následně, když už je na všechno připravená, si Natla najme skupinu dobrodruhů a archeologů, aby pro ni vypátrali tři části Scionu, ukryté na různých místech světa, netušíc pro koho vlastně artefakt získávají. Tento tým se skládá z Larsona, Pierra DuPonta a Lary Croft, přičemž třetí jmenovaná nemá ani tušení, že ve hře jsou zapojeni i další. Natla si najme Laru v Indii jako poslední (prostřednictvím Larsona) a poví jí o ztraceném městě Vilcabamba v Andách, kde se údajně nachází Qualopecova hrobka s prvním úlomkem Scionu. Lara by možná tuto zajímavou nabídku odmítla, jenže po Vilcabambě pátral kdysi i její otec, avšak neúspěšně. A tak když se Laře naskytla příležitost, je třeba se jí chopit.

Lara velmi brzy zjistí, že částí Scionu je víc a že po nich kromě ní pátrá i Larson a jakýsi francouzský profesionální vykradač hrobů Pierre DuPont. Situace se komplikuje a Lara si uvědomuje, že ji Natla zneužila, aby tak mohla realizovat svoje ďábelské plány.

Když Lara postupně získá všechny tři díly Scionu a odstraní z cesty Pierra, přepadne jí skupinka hrdlořezů v čele s Natlou a ukradnou jí nejen všechny zbraně, ale hlavně těžce získaný Scion. Avšak Lara z tohoto střetnutí vyvázne živá a hned se vydá s Natlou k tajemnému ostrovu uprostřed oceánu, kde se údajně nachází poslední zbytky bájné Atlantidy.

Vše vyvrcholí v atlantských ruinách, kde Lara v tuhém souboji porazí Natlu a vyhodí celý ostrov do povětří, spolu s ohavnými stvořeními, která vzešla ze zneužité moci Scionu.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]