Tomb Raider: Anniversary

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Lara Croft Tomb Raider: Anniversary
Vývojáři Crystal Dynamics
Nixxes Software (PC)
Robosoft Technologies (Mac)
Vydavatelé Eidos Interactive
Feral Interactive (Mac)
Design Toby Gard (hlavní designér)
Skladatel Troels Brun Folmann
Série Tomb Raider
Engine Tomb Raider: Legend
Platformy PlayStation Portable, PlayStation 2, Windows, Wii, Xbox 360, Mac OS X
Datum vydání PS2, Windows - 1. červen 2007
PSP - 26. říjen 2007
Wii - 7. prosinec 2007
Xbox 360 - 26. říjen 2007
Žánr 3D action, Adventura
Módy Singleplayer
Média DVD, Steam download, Direct Download
B (od 12 let) Teen PEGI 16 USK 12
Webové stránky www.tombraider.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Lara Croft Tomb Raider: Anniversary je videohra v sérii Tomb Raider. Je to remake prvního dílu této série, původního Tomb Raidera. Využívá vylepšené verze herního enginu z TR: Legend a obsahuje všechna původní prostředí.

Prequel[editovat | editovat zdroj]

Ve starých časech, kdy se všechny národy světa klanili jedinému – Atlantidě– byl právě atlantskými vládci vytvořen mocný artefakt Scion, který dokáže změnit genetický kód organismů. Tato síla měla sloužit ku prospěchu lidstva. Jeden z vládců však artefakt zneužil a s jeho pomocí vytvořil armádu démonů, kteří následně zdevastovali celou Atlantidu, jejíž obyvatelé byli nuceni utéci do jiných rozvíjejících se zemí (později z nich vnikl Egypt, antická kultura apod.).

Dotyčnou osobu, zodpovědnou za tuto tragédii (jménem Natla), však postihl zasloužený trest – zbylí dva panovníci zaniklé Atlantidy, Qualopec a Tihocan, ji uvrhli do ledového vězení, kde měla navždy trpět. Oba potom odešli do různých koutů světa; Qualopec do Peru a Tihocan do Řecka, založili obrovské civilizace a časem zemřeli.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Ve 40. letech 20. století probíhaly v Novém Mexiku jaderné pokusy, díky kterým se na povrch dostala i schránka s Natlou uvnitř. Ta se probudila a s plnou chutí se pustila do realizace svého předešlého plánu – vytvořit rasu démonů a ovládnout celý svět. Postupně se jí podařilo začlenit se do světa běžných lidí. Vytvořila si velkou korporaci Natla's Technologies a tímto způsobem nahromadila potřebný majetek.

Následně, když už je na všechno připravená, si Natla najme skupinu dobrodruhů a archeologů, aby pro ni vypátrali tři části Scionu, ukryté na různých místech světa, netušíc pro koho vlastně artefakt získávají. Tento tým se skládá z Larsona, Pierra DuPonta a Lary Croft, přičemž třetí jmenovaná nemá ani tušení, že ve hře jsou zapojeni i další. Natla si najme Laru v Indii jako poslední (prostřednictvím Larsona) a poví jí o ztraceném městě Vilcabamba v Andách, kde se údajně nachází Qualopecova hrobka s prvním úlomkem Scionu. Lara by možná tuto zajímavou nabídku odmítla, jenže po Vilcabambě pátral kdysi i její otec, avšak neúspěšně. A tak když se Laře naskytla příležitost, je třeba se jí chopit.

Lara velmi brzy zjistí, že částí Scionu je víc a že po nich kromě ní pátrá i Larson a jakýsi francouzský profesionální vykradač hrobů Pierre DuPont. Situace se komplikuje a Lara si uvědomuje, že ji Natla zneužila, aby tak mohla realizovat svoje ďábelské plány.

Když Lara postupně získá všechny tři díly Scionu a odstraní z cesty Pierra, přepadne jí skupinka hrdlořezů v čele s Natlou a ukradnou jí nejen všechny zbraně, ale hlavně těžce získaný Scion. Avšak Lara z tohoto střetnutí vyvázne živá a hned se vydá s Natlou k tajemnému ostrovu uprostřed oceánu, kde se údajně nachází poslední zbytky bájné Atlantidy.

Vše vyvrcholí v atlantských ruinách, kde Lara v tuhém souboji porazí Natlu a vyhodí celý ostrov do povětří, spolu s ohavnými stvořeními, která vzešla ze zneužité moci Scionu.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]