Tak neváhej a toč!

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tak neváhej a toč!
Hrají Eduard Hrubeš
Helena Růžičková
Veronika Žilková
Eva Pilarová
Petra Černocká
… více na Wikidatech
Země původu ČeskoČesko Česko
Tak neváhej a toč! na ČSFD
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Neváhej a toč! (resp. od roku 1999 Tak neváhej a toč!) byl zábavný televizní pořad České televize, vysílaný v letech 1995 až 2007. Hlavní částí a účelem pořadu bylo odvysílání amatérských vtipných videozáznamů (zábavně vyhlížejících nehod apod.) zaslaných televizními diváky nebo získaných od spřátelených televizních společností ze zahraničí.

Historie těchto pořadů se začala psát ve Spojených státech amerických, Česká republika se k 4. září 1995 stala 95. zemí, ve které byla vytvořena originální verze. Varianta pořadu z ostravského studia České televize se obešla bez licenčních pomůcek, namísto ve studiu se natáčela v domě Lázní Klimkovice, později v radniční restauraci v Nové radnici v Ostravě a provázel jí Eduard Hrubeš. Oproti mnoha zahraničním mutacím byla česká verze kratší a svižnější díky stopáži cca 18–20 minut, odlišovala se také uváděním autorů videoklipů. Každý pořad zahrnoval odvysílání tří původních klipů, z nichž přítomní diváci přímým hlasováním vybrali ten nejvtipnější a ten poté postoupil do hlasování o „Zlatý klip“ (jednou za 4 týdny), jehož autor si pak pomocí vrhu kostkou vybral výhru (například videokameru nebo poukaz na dovolenou). Ročně tak bylo odvysíláno cca 120 původních klipů.

Pořad se dočkal i speciálních vydání, kdy byl připraven sedmdesátiminutový pořad nazvaný Neváhej a toč – speciál! a odvysílán obvykle v sobotu večer na ČT1 jako hlavní zábavný pořad večera. Těchto speciálních vydání bylo natočeno tři až šest ročně.

Za dvanáct let bylo odvysíláno 453 dílů pořadu. V roce 2010 začal být vysílán na ČT1 navazující pořad s názvem Tak neváhej a hrej si!, kterým provázel opět Eduard Hrubeš spolu s Veronikou Žilkovou.

Ocenění pořadu[editovat | editovat zdroj]

Pořad byl několikrát úspěšný v televizní anketě TýTý.

Rok Pořadí
1995 3. místo
1996 2. místo
1997 1. místo
1998 2. místo
1999 2. místo

V roce 1998 získali tvůrci pořadu také Cenu ukrutné srandy pana Jana Wericha, která je udělována Werichovci.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]