Super náhradník

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Super náhradník
Původní název She's the Man
Země Spojené státy americké
Délka 100 min
Žánr komedie
Předloha Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete
Režie Andy Fickman
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Amanda Bynes
Channing Tatum
Výroba a distribuce
Premiéra 2006
Produkční společnost Lakeshore Entertainment
Super náhradník na ČSFD FDb IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Super náhradník (anglicky: She's the Man) je americká romantická komedie, film z roku 2006 režírovaný Andym Fickmanem s Amandou Bynesovou v hlavní roli. Film se mírně inspiroval hrou Williama Shakespeara, Večer tříkrálový.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Viola Hastingsová je středoškolačka, která ráda hraje fotbal. Poté, co je její dívčí družstvo zrušeno a její přítel Justin se postará o to, aby nemohla hrát v chlapeckém družstvu, zjistí, že její bratr Sebastian místo nástupu do nové školy odjíždí do Londýna. Přestrojí se za svého bratra a nastoupí do jeho školy místo něj. Viola je přijata do "béčkového" družstva, ale touží po to tom, aby se dostala do "áčkového" družstva. V tom jí pomáhá kapitán "áčkového" družstva Duke, který je Violiným spolubydlícím. Za to, že s ní bude trénovat, mu Viola pomůže získat přízeň Olivie. Olivie by ale raděj chodila se Sebastianem, za kterého se Viola vydává. Viola se ale sama zamiluje do Duka.

Aby nevyšlo najevo, že se Sebastian odjel a Viola se za něj vydává, musí být na matčině dobročinné akci současně jako Viola i Sebastian. Na té se Dukovi představí jako Sebastianova sestra Viola. Duke jí ale jako Sebastianovi oznámí, že před Violou dá přednost Olivii.

Viola je konečně přeřazena do "áčkového" družstva. Mezitím se vrací skutečný Sebastian a v noci přijede do školy. Tam ho potká Olivie, která je celá nadšená, když se jí konečně povede Sebastiana získat. Druhý den musí hrát fotbalový zápas Sebastian, který ale fotbal hrát vůbec neumí. Monique, bývalá přítelkyně Sebastiana, zjistí, že se sourozenci vyměnili, a výměnu nahlásí řediteli školy, který přeruší zápas. V té době je ale na hřišti pravý Sebastian, takže Monique má smůlu. Viola se pak se Sebastianem znovu vymění. Během zápasu se Viola přizná Dukovi, že je opravdu holka a dokáže to. Duke po zápase přemýšlí, zda chce s Violou chodit nebo ne, a dojde k závěru, že ano. Zvlášť, když Olivie stejně začne chodit se Sebastianem.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Amanda Bynes Viola
James Kirk Sebastian
Channing Tatum Duke
Laura Ramsey Olivia Lennox
Vinnie Jones Dinklage
David Cross Gold
Julie Hagerty Daphne
Robert Hoffman Justin
Alexandra Breckenridge
v titulcích uvedena jako Alex Breckenridge
Monique
Jonathan Sadowski Paul
Amanda Crew Kia
Jessica Lucas Yvonne
Emily Perkins
Katie Stuart
Katharine Horsman
Barbara Kottmeier
Brandon Jay McLaren Toby
Clifton Murray Andrew
James Snyder Malcolm

Odkazy[editovat | editovat zdroj]