Wikipedista:Ioannes Pragensis: Porovnání verzí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Smazaný obsah Přidaný obsah
+1
Pavlo4 (diskuse | příspěvky)
Bez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
== Hladomor na Ukrajině ==
=== Ukrajinská genocida let 1932-1933 ===
Dobrý den, proč odstraňujete ozbrojované a doplněné informace o ukrajinské genocidě?<br />O čem to vlastně na mé uživatelské stránce píšete, když ve skutečnosti asi právě vy nedodržujete [[WP:NPOV]] a svévolné odstraňujete ozbrojovávaný obsah?<br />
*Myslíte, že když odstraníte doplněné popisky obrázků na ne [[WP:Encyklopedický styl]] ve článku, lidí si nenajdou akademické zdroje a ukrajinská města jako Doněck a Charkov přestanou být součásti Ukrajiny? Snažím se dávat a vylepšovat neutrální vypovídavost u popisků tak, jak je to v originále u obrázků, stačí kliknout na soubor a přesvědčit se o tom. Ano Ukrajinská genocida byla i mimo území tehdejší Ukrajiny, ale jen tam, kde převažovala ukrajinská menšina a na etnických území Ukrajinců (Kubáň atd.) okupovaných sovětským režimem z Ruska, například v Kazachstánu a na dnešním území jižního Ruska. Tuto informaci, kterou jsem také doplnil a referencoval světově uznávanými zdroji, ale jste také odstranil, tak se ptám znovu proč?<br />
*"tak se to prosím nesnažte zamluvit něčím, co mapa neříká" toto píšete jenom vy a každý, kdo není zaujatý nebo rozklikne odkaz pod obrázkem v popisu mapy zjisti, že takto dokonce podobně se jmenuje mapa, navíc je vhodnější po pořečtění názvů mapky, který se jmenuje přesně tak, jak jsem doplnil, vrátit zpět.
*Pokud se vám libí částečné neozdrojované informace, které navíc nesouvisí s ukrajinskou genocidou ve třicátých letech 20. století, navrhují vytvořit novu stránku, podobně jak vše existuje u sousedů v anglické či ruské verzi [[Hladomor v Sovětském svazu]] a tam psát například o Gorbačovovi, kolaborací rusů s nacistickém Německem atd.<br />
Proč nesmím doplnit tuto ozdrojovanou informaci?<br />''Evropský parlament přijal 23. října 2008 usnesení o připomenutí památky úmyslně vyvolaného Velkého hladomoru na Ukrajině v letech 1932–1933, v němž mimo jiné označil událostí v SSSR zločinem proti ukrajinskému lidu a proti lidskosti.[33]''

Proč měníte tento název '''Připomínání obětí ukrajinské genocidy''' a například zde '''Arménská genocida''' nezasahujete, není to zaujatost proti Ukrajincům?<br />''Oběti aktu genocidy ukrajinského národů si mnoho států světa každoročně připomíná čtvrtou sobotu v listopadu. I v České republice se s tímto datem pojí různé vzpomínkové akce, zároveň vždy v poslední neděli v listopadu v Praze se například koná vzpomínkový pochod, který konči zapálením svíček za obětí na Staroměstském náměstí vedle pomníku mistra Jana Husa.[36]''
*Odstavec '''Vliv hladomoru na postoj Ukrajinců v druhé světové válce''' je nepodložený a spekulativní. Navíc Ukrajinci nemohli podporovat zmíněné osoby, neboť byli všichni vyhlazení ruským režimem v ukrajinské genocidě. Toto ví každý, který občas nahlíží do mapy východní Evropy v období bez válek a do mapek znázorňující světové války.
*Nechápu čím vlastně odstavec '''Obraz v umění''' se svým obsahem provinil před '''Ioannes_Pragensis''' jako zaručené zkušeným wikipidistou? Smazáním ''Pro ukrajinský hladomor bylo natočeno velké množství filmů a televizních pořadů, z nichž nejznámější jsou: The Unknown Holocaust ({{cizojazyčně|uk|''Незнаний Голод''}}, Kanada, 1983), Harvest of Despair ({{cizojazyčně|uk|''Жнива розпачу''}}, Kanda 1984), 33-й, свідчення очевидців (Ukrajina, 1989), Під знаком біди (Ukrajina, 1990), Великий злам (Ukrajina, 1993), Пієта (Ukrajina, 1993), Українська ніч (Ukrajina, 2002), Час темряви (Ukrajina, 2003), Az Ukrán Holokauszt 1932-1933 (''Ukrajinský holokaust'', Maďarsko, 2004), Великий Голод (Ukrajina, 2005), Тайна пропавшей переписи (''Tajemství zmizelého sčítání'', Rusko, 2005), Голодомор. Технології геноциду (''Hladomor. Technika genocidy'', Ukrajina, 2005), Голодомор. Україна (Ukrajina, 2005), The Soviet Story (''Příběh Rudého zla'', Lotyšsko, 2008)''.

Snad je to jasné a děkují za pochopení. S pozdravem --[[Wikipedista:Pavlo4|Pavlo4]] ([[Diskuse s wikipedistou:Pavlo4|diskuse]]) 4. 4. 2017, 14:42 (CEST) [[Wikipedista:Pavlo4|Pavlo4]] ([[Diskuse s wikipedistou:Pavlo4|diskuse]]) 4. 4. 2017, 13:48(CEST)

[[Soubor:Rosen (Pinatypie).jpg|right|150px|Růže je růže je růže]]
[[Soubor:Rosen (Pinatypie).jpg|right|150px|Růže je růže je růže]]
Na českou Wikipedii jsem přišel v květnu 2007, na anglické jsem se vyskytoval pod stejným uživatelským jménem od jara 2006, předtím jsem tam asi rok nebo dva editoval anonymně.
Na českou Wikipedii jsem přišel v květnu 2007, na anglické jsem se vyskytoval pod stejným uživatelským jménem od jara 2006, předtím jsem tam asi rok nebo dva editoval anonymně.

Verze z 4. 4. 2017, 14:42

Hladomor na Ukrajině

Ukrajinská genocida let 1932-1933

Dobrý den, proč odstraňujete ozbrojované a doplněné informace o ukrajinské genocidě?
O čem to vlastně na mé uživatelské stránce píšete, když ve skutečnosti asi právě vy nedodržujete WP:NPOV a svévolné odstraňujete ozbrojovávaný obsah?

  • Myslíte, že když odstraníte doplněné popisky obrázků na ne WP:Encyklopedický styl ve článku, lidí si nenajdou akademické zdroje a ukrajinská města jako Doněck a Charkov přestanou být součásti Ukrajiny? Snažím se dávat a vylepšovat neutrální vypovídavost u popisků tak, jak je to v originále u obrázků, stačí kliknout na soubor a přesvědčit se o tom. Ano Ukrajinská genocida byla i mimo území tehdejší Ukrajiny, ale jen tam, kde převažovala ukrajinská menšina a na etnických území Ukrajinců (Kubáň atd.) okupovaných sovětským režimem z Ruska, například v Kazachstánu a na dnešním území jižního Ruska. Tuto informaci, kterou jsem také doplnil a referencoval světově uznávanými zdroji, ale jste také odstranil, tak se ptám znovu proč?
  • "tak se to prosím nesnažte zamluvit něčím, co mapa neříká" toto píšete jenom vy a každý, kdo není zaujatý nebo rozklikne odkaz pod obrázkem v popisu mapy zjisti, že takto dokonce podobně se jmenuje mapa, navíc je vhodnější po pořečtění názvů mapky, který se jmenuje přesně tak, jak jsem doplnil, vrátit zpět.
  • Pokud se vám libí částečné neozdrojované informace, které navíc nesouvisí s ukrajinskou genocidou ve třicátých letech 20. století, navrhují vytvořit novu stránku, podobně jak vše existuje u sousedů v anglické či ruské verzi Hladomor v Sovětském svazu a tam psát například o Gorbačovovi, kolaborací rusů s nacistickém Německem atd.

Proč nesmím doplnit tuto ozdrojovanou informaci?
Evropský parlament přijal 23. října 2008 usnesení o připomenutí památky úmyslně vyvolaného Velkého hladomoru na Ukrajině v letech 1932–1933, v němž mimo jiné označil událostí v SSSR zločinem proti ukrajinskému lidu a proti lidskosti.[33]

Proč měníte tento název Připomínání obětí ukrajinské genocidy a například zde Arménská genocida nezasahujete, není to zaujatost proti Ukrajincům?
Oběti aktu genocidy ukrajinského národů si mnoho států světa každoročně připomíná čtvrtou sobotu v listopadu. I v České republice se s tímto datem pojí různé vzpomínkové akce, zároveň vždy v poslední neděli v listopadu v Praze se například koná vzpomínkový pochod, který konči zapálením svíček za obětí na Staroměstském náměstí vedle pomníku mistra Jana Husa.[36]

  • Odstavec Vliv hladomoru na postoj Ukrajinců v druhé světové válce je nepodložený a spekulativní. Navíc Ukrajinci nemohli podporovat zmíněné osoby, neboť byli všichni vyhlazení ruským režimem v ukrajinské genocidě. Toto ví každý, který občas nahlíží do mapy východní Evropy v období bez válek a do mapek znázorňující světové války.
  • Nechápu čím vlastně odstavec Obraz v umění se svým obsahem provinil před Ioannes_Pragensis jako zaručené zkušeným wikipidistou? Smazáním Pro ukrajinský hladomor bylo natočeno velké množství filmů a televizních pořadů, z nichž nejznámější jsou: The Unknown Holocaust (Незнаний Голод, Kanada, 1983), Harvest of Despair (Жнива розпачу, Kanda 1984), 33-й, свідчення очевидців (Ukrajina, 1989), Під знаком біди (Ukrajina, 1990), Великий злам (Ukrajina, 1993), Пієта (Ukrajina, 1993), Українська ніч (Ukrajina, 2002), Час темряви (Ukrajina, 2003), Az Ukrán Holokauszt 1932-1933 (Ukrajinský holokaust, Maďarsko, 2004), Великий Голод (Ukrajina, 2005), Тайна пропавшей переписи (Tajemství zmizelého sčítání, Rusko, 2005), Голодомор. Технології геноциду (Hladomor. Technika genocidy, Ukrajina, 2005), Голодомор. Україна (Ukrajina, 2005), The Soviet Story (Příběh Rudého zla, Lotyšsko, 2008).

Snad je to jasné a děkují za pochopení. S pozdravem --Pavlo4 (diskuse) 4. 4. 2017, 14:42 (CEST) Pavlo4 (diskuse) 4. 4. 2017, 13:48(CEST)

Růže je růže je růže
Růže je růže je růže

Na českou Wikipedii jsem přišel v květnu 2007, na anglické jsem se vyskytoval pod stejným uživatelským jménem od jara 2006, předtím jsem tam asi rok nebo dva editoval anonymně.

Byl jsem členem projektu Kvalita a soustřeďoval se hlavně na vylepšování hesel, která jsou již blízko ideálu kvality. Jsem přesvědčen, že nejenom počet a rozmanitost hesel, ale i jejich kvalita je podstatným faktorem, který rozhoduje o užitečnosti a vůbec úspěchu encyklopedie. Podílel jsem se podstatně na formulaci zdejších kritérií kvality a byl jsem členem týmu pověřenců, který má za úkol řídit nominace Nejlepších článků. Od prosince 2010 do září 2011 jsem působil jako správce.

Za svou zdejší práci jsem byl oceněn řadou vyznamenání, kterých si velice vážím.

Pomocné odkazy

Analýza kvalitních článkůZákony WikipedieMonobook

CategoryIntersectSledování změnIRC diskuseMormegilův navrhovač kategoriíWikiZeitGeist


Archiv polosoukromého deníku, který jsem si zde vedl: Archiv do září 2007do konce 2007do března 2008do června 2008do listopadu 2008do května 2009do léta 2010