Kontrapunkt (Star Trek: Vesmírná loď Voyager): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přeformuloval konec zápletky
(+wikify + zpřesnění děje)
(Přeformuloval konec zápletky)
Po jedné z prohlídek přiletí Kashyk na Voyager sám a žádá o azyl. Tvrdí, že se již nechce podílet na pronásledování telepatů a že dojemná příhoda při zatýkání malé holčičky byla pro něho poslední kapkou. Pomůže také Janewayové vyhnout se pasti, kterou na Voyager Devoři připravili. Kapitánka je přesto vůči němu podezřívavá, postupně se s ním však sblíží.
 
Voyager hledá nestabilní [[Červí díra|červí díru]], skrze niž by se telepaté dostali do bezpečí. Informace o ní jí neochotně prozradí astrofyzik Torat z jedné ze zdejších ras. Když je Janewayová z hledání již zoufalá, vzpomene si na [[kontrapunkt]] (princip hudební kompozice) a to ji inspiruje k nalezení fyzikálního principu, kterým odhalí, kde se červí díra objeví příště.
 
Aby se k ní dostali, musí proletět kolem devorské senzorové stanice. Kashyk prozradí, jak Voyager skrýt před devorskými senzory. Přesto jsou však detekováni. Kashyk prohlásí, že jejich jediná naděje je, aby se vrátil na devorské lodě a osobně vedl další inspekci tak, aby se při ní nic nezjistilo. S Kathryn se rozloučí polibkem.
Jakmile se však na Voyager vrátí v doprovodu devorských lodí, je zřejmé, že celou dobu Janewayové lhal. Podvedená Janewayová bezmocně přihlíží, jak Kashyk svým lidem nařídí materializovat obsah transportérů a hledat na senzorech červí díru. Když ji najdou, vystřelí na ni fotonová torpéda, aby navždy telepatům znemožnili únik.
 
Brzy však zjistí, že tam není červí díra, ale její imitace, kterou vytvořila Janewayová. V transportéru se místo telepatů materializují jen sudy se zeleninou. InspektořiJanewayová siřekne takéKashykovi všimnouto, žeco zod Voyageruněho zmizelymnohokrát dvaslyšela: „Počítači, pusť raketoplányMahlerovu symfonii. Třeba vám to pomůže se uvolnit…“ Kashyk si uvědomí, že jejichraketoplány loděunikly tytodevorským raketoplánysenzorům díky nezaznamenalytechnologii, protožekterou on sám prozradil posádce Voyageru, jak obelstít devorské senzoryJanewayové. Janewayová sarkastickysi řeknevychutnává vítězství: „Připadalo„Dal mnějste škodanám tu vaši specifikaci nevyužítspecifikace, atak dodámně to,připadalo coškoda odje Kashyka mnohokrát slyšela: „Počítači, pusť Mahlerovu symfoniinevyužít. Třeba vám to pomůže se uvolnit…“
 
Po přenastavení senzorů již Devoři vidí oba raketoplány plné Brenarů, které ovšem, dříve než je Kashykovy lodě mohou dohonit, dorazí na místo skutečné červí díry a navždy zmizí z dosahu Devorů.

Navigační menu