Diskuse s wikipedistou:Sokoljan2: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(→‎Weyland: významnost? odp.)
tak by se dalo zpochybnit leccos, co o amarnském období píší i ortodoxní egyptologové. Navíc ani poslední DNA testy, plodů nalezených v Tutanchamonově hrobce
Velikovského teorii nevyvrátily. Doufám pane profesore, že se máte dobře, jednou jsme se setkali ve Zlenicích na Vašem semináři.--[[Wikipedista:Svabe|Svabe]] ([[Diskuse s wikipedistou:Svabe|diskuse]]) 12. 4. 2018, 09:10 (CEST)
:Vážený kolego, dík za vzpomínku na staré časy. Velikovského knihu jsem nečetl, nicméně bylo na ni hodně kritik, které by se tu musely také reprodukovat, aby byl článek vyvážený. Psychologové jeho generace - počínaje samotným Freudem - rádi splétali senzační příběhy a souvislosti, které už dnes nikdo nehájí. O kontroverzních názorech se má psát do časopisů, ale encyklopedie má obsahovat informace spolehlivé, nikoli laické názory, které odborníci vesměs odmítají. Enwiki hájí Velikovského tím, že se knížka hodně prodávala, což je málo. --[[Wikipedista:Sokoljan2|Zdraví Sokoljan]] ([[Diskuse s wikipedistou:Sokoljan2|diskuse]]) 12. 4. 2018, 15:18 (CEST)
 
== Weyland ==

Navigační menu