Kung Fu Panda: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 247 bajtů ,  před 5 lety
(velké písmeno)
značky: editace z mobilu editace z mobilního webu
 
== Děj ==
Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá (nevlastnímu) husímu otci, panu Pingovi, s roznašením jídla v restauraci. Je obdivovatelem [[kung fu]], jeho idoly jsou členové "Zuřivé pětky" (Tygřice, Opičák, Zmije, Jeřáb a Kudlanka), pětice mistrů kungKung fuFu, kteří pod vedením Mistra ŠifuaShifua ochraňují Údolí míru. Jednoho dne má ŠifuůvShifuův učitel, starý velmistr Oogway, vizi, podle které sněžný levhart Tai Lung unikne z vězení a přijde se do Údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogway kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího válečníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogway vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr ŠifuShifu sevyšle hoposla nejprve snažído odraditvězení, stejněkde jako členové "Zuřivé pětky", neboť se zdá, že Po se není schopen naučit ani základům bojového umění. Pak se však Šifuovi za pomoci motivace jídlem podaří Poa vyučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Kdyžje Tai Lung dorazídržen, Šifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však,zprávou žeo svitek jezvýšení prázdnýstráží. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit "Zuřivá pětka"Navíc, ale Tai Lung je jednohotřeba povybrat druhémnového porazíDračího pomocí své techniky úderů na nervové body. V zoufalství nařídí mistr Šifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak to půjde. Po se setká se svým (adoptivním) otcembojovníka, který mu vysvětlí, že věciby se stanouTai výjimečné,Lungovi pokud lidé věří že výjimečné jsoupostavil. PoK pochopí,všeobecnému žepřekvapení totovelmistr jeOogway principvybere Dračíhoprávě svitkuPoa. Vrátí se do chrámuMezitím, kdevinou Tai Lung mezitím málem zabil Šifua. Následujeprávě tuhýhusího soubojposla, ve kterém Po využívá toho, že na něj Tai Lungovy nervové údery díky jeho tloušťce neúčinkují a také toho, že jeho neortodoxní bojový styl je pro Tai Lunga neznámý a matoucí. Tai Lung sez sicevězení v průběhu boje zmocní Dračího svitku, není ale schopen pochopit jeho symbolický význam. Po jej nakonec porazí. Je nyní zachráncem Údolí a členové "Zuřivé pětky" i Mistr Šifu jej uznají jako opravdového mistra [[kung fu]]prchá.
Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako členové Zuřivé pětky, neboť se zdá, že Po se není schopen naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří Poa vyučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu.
Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Zuřivá pětka, ale Tai Lung je jednoho po druhém porazí pomocí své techniky úderů na nervové body. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak to půjde. Po se setká se svým (adoptivním) otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečné, pokud lidé věří že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku.
Vrátí se do chrámu, kde Tai Lung mezitím málem zabil Shifua. Následuje tuhý souboj, ve kterém Po využívá toho, že na něj Tai Lungovy nervové údery díky jeho tloušťce neúčinkují a také toho, že jeho neortodoxní bojový styl je pro Tai Lunga neznámý a matoucí. Tai Lung se sice v průběhu boje zmocní Dračího svitku, není ale schopen pochopit jeho symbolický význam. Po jej nakonec porazí mocnou technikou Skadoosh, kterou se naučil pozorováním. Je nyní zachráncem Údolí, a členové Zuřivé pětky i Mistr Shifu jej uznají jako opravdového mistra [[kung fu]].
 
== Obsazení ==
456

editací

Navigační menu