Přeskočit na obsah

Kung Fu Panda 2

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Kung Fu Panda 2
Původní názevKung Fu Panda 2
Země původuUSA
Jazykangličtina
Délka91 min.
Žánryanimovaný / akční / komedie/drama
ScénářJonathan Aibel
Glenn Berger
RežieJennifer Yuh
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleJack Black
Angelina Jolie
Gary Oldman
Dustin Hoffman
Jackie Chan
Seth Rogan
Lucy Liu
Michelle Yeoh
Jean-Claude van Damme
a další
HudbaHans Zimmer
John Powell
Výroba a distribuce
PremiéraUSA 22. května 2011
Česko 2. června 2011
Produkční společnostDreamWorks Animation
DistribuceParamount Pictures
Rozpočet$150 000 000
Tržby$665 700 000
Předchozí a následující díl
Kung Fu Panda Kung Fu Panda 3
Kung Fu Panda 2 na ČSFDFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kung Fu Panda 2 je volným pokračováním úspěšného animovaného filmu Kung Fu Panda z roku 2008. Jedná se o 3D film, režie se ujala Jennifer Yuh. Jednotlivým postavám opět propůjčili hlas oblíbení herci, kteří si zopakovali svoje role z prvního dílu. Film měl většinou pozitivní kritiky chválící animaci, dialogy a vývoj postav. Opět se stal kasovním trhákem, celosvětově vydělal 665,7 miliónu dolarů. Film rovněž získal Cenu Akademie (Oscara) v kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film.

Děj[editovat | editovat zdroj]

V minulosti v čínském městě Gongman vládli pávi, jenž díky ohňostroji, který sestrojili, potěšovali obyvatele města a dělali je šťastnými. Lord Shen, zlý bílý (albínský) páv, princ, ovšem zjistil, jak ohňostroj použít ke zlu. Věštkyně jeho rodičům řekla, že při pokračování se zlými prostředky ho nakonec porazí "Černobílý bojovník". Shen se o tom však dozvěděl a provedl hrozný čin, napadl pandí vesnici, s účelem pandy vyhladit. Kvůli tomu byl vyhnán z města Gongman, ovšem přísahal, že se vrátí a ovládne celou Čínu.

V současné době panda Po, nyní Dračím bojovníkem, společně se Zuřivou pětkou dohlíží na údolí, ve kterém žije. Na jednu vesnici zaútočí vlci pracující pro Shena, jenž berou kovový materiál. Po a pětka na místo dorazí a bojují s vlky. Při boji Po ovšem spatří na vlkovo brnění červený symbol, přičemž následně vidí sebe jako mládě, jak ho jeho matka opouští. Vlci unikají s ukradeným kovem.

Po se vydá za svým (adoptivním) otcem, panem Pingem pracujícím ve své restauraci, kterému řekne o tom co viděl během boji. Dotknutý Ping Poovi přizná, že ho adoptoval když ho jako mládě našel mezi potravinami, které mu vezli. Po ovšem pořád nechápe celou tu událost a neví "kdo je".

Mezitím se Lord Shen vrací do města Gongmen, kde není vítán. Když se mu postaví velmistr Nosorožec, Shen ho zabije pomocí mocné dělové zbraně, kterou konečně sestrojil. Po a zuřivá pětka se dozví o smrti Nosorožce a o nebezpečné zbrani, díky čemuž může Shen ovládnout Čínu a zničit Kung-fu. Vyrážejí tak Shena zastavit. Během cesty má Po zlý sen o jejich rodičích doprovázený červeným symbolem, který viděl v souboji. Když dorazí do města Gongman, snaží se proplížit do Shenova paláce, ovšem se dozví o mistrech Turovi a Krokodýlovi ve vězení, když ale dorazí, mistři odmítají pomoci. Zde jsou odhaleni vlky a v poutech přivedeni k Shenovi.

Po s pětkou se ale osvobodí z pout a zneškodní Shenovo dělo. Při boji Po však spatří červené oči na ocasu Shena, přičemž pozná, že ho viděl při ztrátě svých rodičů. Shen následně uniká a připravuje více svých děl a střílí na palác aby se zbavil pandy a pětky. Ti vyšplhají na vrchol řítícího se paláce a vyskočí z paláce, čímž uniknou pryč. Shen se chystá k ovládnutí Číny pomocí svých zbraní a ohňostroju a s vlky se na to připravuje. Ve vězení se tygřice ptá Poa, proč nechal Shena uniknout. Po nakonec přizná, že Shen byl svědkem ztráty jeho rodičů a že chce vědět, co se stalo.

Lord Shen mezitím propouští svoji věštkyni. Po a pětka se vydávají za Shenem aby mu zabránili ovládnout Čínu. Po se ho snaží donutit aby vysvětlil, co se tenkrát stalo. Shen mu odpoví, že ho rodiče nemilovali a následně ho střelí svým dělem. Věštkyně, nyní propuštěná Shenem zraněného Poa zachrání. Když se Po probere, ocitne se v opuštěné pandí vesnici. Díky věštkyni zjistí, že když se Shen dozvěděl o "Černobílém bojovníkovi" vyhladil tuto vesnici s vlky, přičemž si Po vzpomene, jak se pro něj tenkrát obětovala matka a opustila ho. Díky těmto vzpomínkám zvládne "vnitřní klid". Věštkyně mu poradí, že je důležité, jak se rozhodne pokračovat dál, a kým se rozhodne být.

Mezitím se Shen vydává na lodích ovládnout Čínu se zajatou Zuřivou pětkou, ale Po zasáhne a pětku osvobodí. Do boje se přidají i mistr Tur, Krokodýl i mistr Shifu, následně se snaží zatarasit cestu pomocí lodí. Lord Shen ale pomocí svého děla rozestřelí barikádu a zraní Poa a ostatní. Na volném moři Po plave na malém voru, přičemž Shen se ho zde snaží zneškodnit svými děly. Po pomocí Vnitřního klidu odráží dělové koule zpět, až nakonec uhodí loď se Shenem a zničí dělo. Shen nechápe, jak se Po vyrovnal se svou krutou minulostí, přičemž Po mu radí, že minulost není důležitá a že se má rozhodnout, "kým se rozhodne být teď". Shen ale na Poa opět zaútočí, přičemž při boji se na Shena zřítí zničené dělo a zabije ho. Po přežije a všichni slaví vítězství dobré strany a záchrany Kung-fu.

Zpátky v údolí se Po vrací do restaurace k (adoptivnímu) tátovi, kterému řekne o svém vítězství a o tom, jak se dostal k Pingovi. Film končí scénou na vzdálenou vesnici se živými pandami, kde se Poův otec dozví, že Po, jeho syn je naživu.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Film je animovaný, následující přehled tedy uvádí, kdo v originále propůjčil hlas dané postavě.

Jack Black Po
Angelina Jolie Mistryně Tygřice
Gary Oldman Lord Shen
Jackie Chan Mistr Opičák
Seth Rogan Mistr Kudlanka
Lucy Liu Mistryně Zmije
David Cross Mistr Jeřáb
Dustin Hoffman Mistr Shifu
James Hong pan Ping
Michelle Yeoh Věštkyně
Danny McBride vlčí boss
Dennis Haysbert Mistr Buvol
Jean-Claude van Damme Mistr Krokodýl
Victor Garber Mistr Nosorožec

Následující přehled uvádí, kdo kterou postavu namluvil v českém dabingu.

Saša Rašilov Po
Tereza Bebarová Mistryně Tygřice
Aleš Procházka Lord Shen
Filip Švarc Mistr Opičák
Michal Holán Mistr Kudlanka
Nela Boudová Mistryně Zmije
Libor Bouček Mistr Jeřáb
Otakar Brousek st. Mistr Shifu
Bohuslav Kalva pan Ping
Radana Hermanová         Věštkyně
Libor Hruška vlčí boss
Jiří Schwarz Mistr Buvol
Tomáš Racek Mistr Krokodýl
Lukáš Hlavica Mistr Nosorožec

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Kung Fu Panda 2 na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]