Sometimes

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Sometimes
Singl od Britney Spears
Z alba...Baby One More Time
Strana BI'm So Curious
VydánoUSA 30. duben 1999
Česko 17. květen 1999
Nahráno1998
FormátRádiová píseň
ŽánrPop/Balada
Délka4:01
VydavatelstvíJive Records
ProducentJorgen Elofsson, P. Magnusson, D. Kreuger
AutorJorgen Elofsson
Umístění na žebříčku
CertifikaceZlato
Singly Britney Spears chronologicky
...Baby One More Time
(1999)
Sometimes
(1999)
(You Drive Me) Crazy
(1999)

Sometimes (Někdy) je druhá píseň americké zpěvačky Britney Spears, kterou vydala ze svého debutového alba ...Baby One More Time.

Informace o písni[editovat | editovat zdroj]

Píseň vyšla během druhé čtvrtiny roku 1999. Napsal a produkoval ji Jorgen Elofsson, který za tuto píseň obdržel BMI cenu v roce 2000 v kategorii Nejlepší komponovaná píseň roku.

Píseň je klasická o balada o lásce a jejích symptomech aneb jak Britney v písni zpívá: „sometimes I run, sometimes I hide, sometimes I'm scared of you." (Někdy běžím, někdy se skrývám, někdy se tě bojím)

Na jaře roku 2005 byla Britney a její tým zažalováni za opisování. Rodilý indián Steve Wallace vysoudil 150.000$ díky prohlášení, že píseň ve skutečnosti napsal on.

Videoklip[editovat | editovat zdroj]

Stejně jako předchozí písně …Baby One More Time i Sometimes režíroval Nigel Dick. Tentokrát si jako lokalitu vybral Zátoku lásky v Malibu.

Tento videoklip je jednou z prvních vlaštovek, která nastavoval obraz panenské Britney Spears, což se stalo později i její image.

Videoklip byl dobře načasován vzhledem k datu vydání, šlo o takzvaný slunečný videoklip. Děj v něm je jednoduchý zamilovaná Britney sleduje v dáli kluka, kterého miluje. On je na pláži a hraje si se psem. Pak jsou zde záběry Spears na pikniku v refrénech Britney společně se skupinou tanečníků oděných v bílém tančí na molu.

Hitparádové úspěchy[editovat | editovat zdroj]

Kvůli tomu, že píseň vyšla pouze v rádiích byla zpočátku v hitparádách v nevýhodě. Bylo zvykem, že pokud se song začne hrát v rádiích, vydá se i CD, které napomáhá ke komerční úspěšnosti.

Navzdory tomuto handicapu se postupem času v žebříčcích propracovala na dobrá místa. V USA v hitparádě Billboard Hot 100 skončila nejlépe na jednadvacátém místě.

Žně zažila píseň Sometimes v Austrálii a v některých evropských státech. Sometimes se stala obrovských hitem ve Velké Británii, kde se této písně nakonec prodalo více než 414,000 kopií.

Umístění ve světě[editovat | editovat zdroj]

Hitparáda (1999) Umístění
Belgie 1
Nizozemsko 1
Nový Zéland 1
Austrálie 2
Velká Británie 3
Finsko 4
Švédsko 4
Svět 5
Rakousko 6
Švýcarsko 7
Francie 13
Norsko 13
USA 21

Prodejnost[editovat | editovat zdroj]

Hitparáda Prodejnost
Austrálie 70,000
Francie 125,000
Nizozemsko 40,000
Nový Zéland 5,000
Velká Británie 414,000
Celkem 654,000