Salvatore De Giorgi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Salvatore De Giorgi
Card.SalvatoreDeGiorgi.jpg
Narození 6. září 1930 (87 let)
Vernole
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Coat of arms of Salvatore De Giorgi.svg

Salvatore kardinál De Giorgi (6. září 1930 Vernola) je italský římskokatolický kněz, bývalý arcibiskup Palerma, kardinál.

Kněz[editovat | editovat zdroj]

Kněžské svěcení přijal 28. června 1953. Dalších dvacet let bylo jeho působení spojeno s arcidiecézí Lecce. Byl zde sekretářem arcibiskupa, koordinoval činnost Katolické akce, byl rovněž členem kněžské rady.

Biskup[editovat | editovat zdroj]

V listopadu 1973 byl jmenován pomocným biskupem diecéze Oria, biskupské svěcení přijal 27. prosince téhož roku. Od listopadu 1975 byl biskupem-koadjutorem, řízení diecéze Oria se ujal 17. března 1978. V dubnu 1981 ho papež Jan Pavel II. jmenoval arcibiskupem arcidiecéze Foggia. V říjnu 1987 se stal arcibiskupem arcidiecéze Taranto. Na tuto funkci rezignoval v květnu 1990 po zvolení generálním asistentem Italské Katolické akce. K biskupskému působení se vrátil v dubnu 1996, kdy ho Jan Pavel II. jmenoval arcibiskupem Palerma.

Kardinál[editovat | editovat zdroj]

Při konzistoři v únoru 1998 byl povýšen do kardinálské hodnosti. Po dovršení kanonického věku podal v prosinci 2006 rezignaci na funkci arcibiskupa Palerma, jeho nástupcem se stal Paolo Romeo.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]