Ron Wyatt

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ron Wyatt, CRNA'S
Red Sea Crossing - panoramio.jpg
Narození2. června 1933
Úmrtí4. srpna 1999 (ve věku 66 let)
Memphis
BydlištěTennessee, USA
Národnostamerická
Vzděláníanesteziologie
Povoláníanesteziolog, všeobecná sestra, archeolog a vědec
Nábož. vyznáníprotestantské křesťanské
Partner(ka)Mary Nell Lee
DětiDaniel Wyatt, Ronald E. Wyatt III, Michelle Brown
Webhttps://www.ronwyatt.com/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ronald Wyatt (2. června 19334. srpna 1999, Memphis) byla americký anesteziolog, badatel, amatérský archeolog a spisovatel.

Poté co v novinách objevil článek pilota letícího nad pohořím Araratu a důkladném studiu a soukromých cestách k východním hranicím dnešního Turecka, se v rámci svých kontaktů seznámil s panem Jamesem Irwinem, astronautem Apola 15, jedním z prvních, kteří měli tu čest se až v neuvěřitelné vzdálenosti dostat jako první lidé k povrchu měsíce, dále s Dr. Johnem Boumgardnerem, profesionálním geologem a vědeckým pracovníkem, aby pomocí geologických nástrojů detekovali údajnou polohu a možný výskyt starobylého, dávného a prehistorického předmětu tvaru zaoceánského plavidla, jehož datování se odhaduje na dobu více než 2300 let př. Kr. Zvědavost uznávaných odborníků nenechala na sebe dlouho čekat a začal se odehrávat scénář, jež v současné podobě ve spolupráci s vládními složkami turecké republiky získává podobu jedné z turistických atrakcí spektakulózní země s mnoha dějinnými a architektonickými památkami, země půvabné a krásné a přitahující turisty z celého světa - Turecka.

Ron Wyatt má tři děti, dva syny a jednu dceru, dosud žijící manželku Mary Nell Lee (Wyatt), která se svým manželem Randym Lee pokračuje v práci, kterou její manžel Ron Wyatt započal. Zda jsou tyto nálezy skutečné a ověřitelné zůstane navždy otázkou co bude svět světem. Ať už jde o tradiční místa nebo další možné alternativy míst nacházejících se v nedalekém okolí, bude vždy záležet na odborné i laické veřejnosti, do jaké míry podrobí dané lokality a nálezy specifickému profesnímu zkoumání, neboť u takto starodávných nalezišť je vždy zapotřebí přinést na povrch solidně podložené důkazy. Obsáhlost úvodu ovšem nepostačí na vlastní závěr tak rozsáhlých míst, jejichž výčet je dále uveden:

Od způsobu jak byly stavěny pyramidy, přes možnou lokalitu legendárního Noemova korábu, či na dně Akabského zálivu nalezená osmi-paprsková vozová kola s ojemi faraonovy armády 19té dynastie vlády Ramesse II (pomocí podvodních kamer, více než pět set ponorů profesionálními potápeči, objev památného Šalamounova sloupu vyzdvižený na pobřeží a dodnes stojící na pláži Nuweiba, Egypt), odvěkým monumentem biblické hory Jebel Al-Lawz (h. Sinaj), neboli hory Mojžíšovy s archeologicky uzavřenými lokalitami v rozvíjejícím se developmentu království Saúdské Arábie pod názvem NEOM od r. 2020 zpřístupněnou pro turisty jiné národnosti než arabské, až po nedávno sekulárními vědci prozkoumaná města s rozlohou 5x větší než Jerusalem či 10 větší než palestinské město Jericho pod historickými názvy jako Sodoma a Gomora (viz výzkum uveřejněný ve Velké Británii z března 2022). Výčtem není zdaleka dosažen vyčerpávají seznam dalších navazujích nalezišť, na kterých se Ron jako vedoucí expedičních výprav podílel.

Ron Wyatt byl hluboce věřícím člověkem (adventistou sedmého dne) a veškerá archeologická místa hledal na základě pečlivého studia Písem svitků starého a Nového zákona, původně napsaných v hebrejském, řeckém a aramejském jazyce přeložených králem Jakubem VI a I do angličtiny s vydáním jednosvazkového formátu pod knižním titulem King James Version (Bible krále Jakuba), údajně nejpřesněji přeloženém transkriptu biblických textů do jazyka anglického.

Ohlášené objevy:[editovat | editovat zdroj]

  • Prehistorický předmět tvaru gigantické zaoceánské lodě v rozměrech egyptských loktů v pohoří Ararat
  • starověká města v údolí Sidon: Gomora, Sodoma, Soár, Zeboim a Admah
  • okrouhlé tvary tvaru koule v rozmanitých velikostech v atomárním složení S /sulfur, síra/ v koncentraci až 95% ve všech výše zmíněných zpopelnatělých městech
  • způsob stavby egyptských pyramid
  • místo, kde Izraelité překročili Rudé moře (v Akabském zálivu), tzv. "podvodní most" táhnoucí se od východního pobřeží sinajského poloostrova k západnímu arabskému pobřeží v délce 12 mil
  • 8-mi paprsková kola koňských povozů s ojemi dávné egyptské dynastie porostlými korály v Akabském zálivu v průsečíku egyptské Nuweiby a pobřeží království Saúdské Arábie
  • biblickou horu Sinaj (v Saúdské Arábii - Jabal al Lawz) místními beduíny nazývána jako Mojžíšova hora s archeologickým nalezištěm egyptského typu boha býka na úpatí hory
  • skála na hoře Horeb, z něhož vytryskla voda po úderu Mojžíšovou holí

a mnohé další památkové objevy souvisejících s biblickým záznamem království, postav, či artefaktů. Některé jsou umístěny v muzeích v Izraeli, Velké Británii nebo muzeu kolegů Rona Wyatta v Tennessee, USA.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Ron Wyatt na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]