Rauf & Faik

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rauf & Faik
Základní informace
Původ Iževsk RuskoRusko Rusko
Žánry R&Bpop music
Aktivní roky 2015–současnost
Web https://www.rauffaiktour.com
Současní členové
Rauf Mirzajev Rafig • Faik Mirzajev Rafig
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rauf & Faik (dvojčata Rauf Mirzajev Rafig a Faik Mirzajev Rafig; * 7. července 1999, Iževsk) je udmurtské hudební duo ázerbájdžánského původu; zpěváci, skladatelé, aranžéři, textaři a hudební producenti.

Život[editovat | editovat zdroj]

Dětství a mládí[editovat | editovat zdroj]

Narodili se 7. července 1999 v Iževsku do ázerbájdžánské rodiny, která se přestěhovala v 90. letech do Ruska a zde si založila malý podnik.

Po přestěhování žila rodina skromně, sami dvojčata vyprávějí své vzpomínky na pronajatý jednopokojový byt. Navzdory situaci se rodiče snažili věnovat vývoji svých dětí, hudební talent však u nich objevil jejich soused.

Náš soused viděl, že jsme hudební kluci a radil naším rodičům, aby nás dali na hudební školu v Iževsku. Máma a táta nás tedy odvezli na školu a my jsme začali hrát na klavír. Hráli jsme osm let a potom jsme se začali zabývat zpěvem.
— Rauf

Ve 4 letech začali studovat hudbu, která se stala nedílnou součástí jejich života. Chlapci se vydali na největší hudební instituci v Udmurtsku, kde začali studovat hru na klavír. Jejich talent se objevil už na začátku, když nastoupili na 1. stupeň hráli už skladby ze 3. stupně škole. Úspěšně složili všechny zkoušky a odešli společně na Dětskou hudební školu Petra Iljiče Čajkovského v Iževsku.

Na střední škole si jejich učitelka Larisa Jevgeněvna všimla vokálních schopností dvojčat a poté začaly hrát na školních akcích a dostali se do dětského sboru této učitelky. Mezitím se zůčastňovali soutěží které vyhrávali. Poté se dostali do sboru Nad duhou a se sborem cestovali na akce do Petrohradu, Estonska, Finska, Švédska a Itálie. Roku 2015 dokončili své studium na hudební škole Čajkovského.

Středoškolské studium získali na střední škole №68 ve svém rodném městě a poté na gymnasiu №56.

Zahájení kariéry[editovat | editovat zdroj]

Od roku 2014 začali vystupovat v kavárně. Přes obtíže, kterým čelili, se duo přiznává, že při této příležitosti získali mnohé hudební zkušenosti.

První hudební klip, který vydali, bylo k písni Love remind yesterday. Po premiéře klipu získalo duo několik nabídek na vystoupení. Druhý hudební klip vydali roku 2016 a to k písni Не нужны мне слова (Nepotřebuji slova) a ve stejný rok se zúčastnili festivalu Majevka Live. Po festivalu vydali ještě jednu píseň a rozhodli se, že se budou zdokonalovat v aranžmá.

Navzdory finančním potížím si začali zařizovat své vlastní hudební studio, v této věci jim pomáhal jejich strýc Imanov Azer Alibala a duo začalo nahrávat nové písně. Mezi první skladby z jejich studia patří např. píseň Ego. Před písní Ego vyšly dvě skladby, které nezískaly velkou popularitu. Dále vydali píseň Я люблю тебя (Miluji tě), která získala větší popularitu.

Po úspěchu písně Я люблю тебя začali pracovat na albu, které vyšlo v září roku 2018 s názvem Я люблю тебя.

Dne 5. března 2019 vydali své druhé album PAIN & MEMORIES.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Alba[editovat | editovat zdroj]

Singly[editovat | editovat zdroj]

Titulek tabulky
Rok Název Délka
2015 Love remained yesterday 3:52
2016 Не нужны мне слова 2:24
2016 You and me alone 3:14
2018 Ego 4:20
2018 Я люблю тебя 3:23
2018 Апрель (feat. Интакто) 4:24
2018 Было бы лето 4:08
2018 Детство 3:08
2018 Это ли счастье? 3:24
2019 Lonely (feat. Foreign Vill) 3:01
2019 Между строк (feat. Octavian) 2:39
2019 Дурачимся (интакто feat. Rauf& Faik) 3:52

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Rauf & Faik na ruské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]