Prestashop

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
PrestaShop
Vývojář PrestaShop Inc., PrestaTeam
Aktuální verze 1.7.2.4 (29. listopad 2017)
Operační systém multiplatformní
Vyvíjeno v PHP
Typ softwaru internetový obchod
Licence Open Software License 3.0
Lokalizace mnohojazyčná
Web www.prestashop.com

Prestashop je open sourcové řešení pro internetový obchod. Prestashop je zcela zdarma. Podporuje různé možnosti plateb jako PayPal, GoPay, Google Checkout a další, které již můžou být zpoplatněny.

Prestashop je vydáván pod otevřenou licencí. Oficiálně byl uveden v srpnu 2007. Systém je postaven na PHP Smarty funkcích. Celosvětově Prestashop používá více jak 150 000 obchodníků. Prestashop vyhrál v roce 2010 a 2011 ocenění Nejlepší open-source e-shopová aplikace (Best Open-source Business Application). Skupina vývojářů byla založena v Paříži, druhou kancelář má v Miami od roku 2011. Prestashop je přeložen do 56 světových jazyků. Technická podpora je poskytována v oficiálním fóru tohoto systému, kde si pomáhá skupina více jak 500 000 aktivních členů.

Systém využívá rozsáhlé možnosti AJAX pro snadnou úpravu v administraci, slouží např. k snadnému přidání různých modulů (rozšíření) do obchodu pro přidání různých funkcionalit, z nichž mnoho je poskytováno různými vývojáři bezplatně. Různé témata a moduly lze získat na oficiálním tržišti Prestashop Addons. Dobrovolníci přidávají různé addony pro navýšení již 275 dostupných funkcí ve standardním balíčku.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]