Prestashop

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
PrestaShop
Vývojář PrestaShop Inc., PrestaTeam
Aktuální verze 1.7.3.3 (24. květen 2018)
Operační systém multiplatformní
Platforma multiplatformní software
Vyvíjeno v PHP
Typ softwaru internetový obchod
Licence Open Software License 3.0
Lokalizace mnohojazyčná
Web www.prestashop.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Prestashop je open sourcové řešení pro internetový obchod. Prestashop je zcela zdarma. Podporuje různé možnosti plateb jako PayPal, GoPay, Google Checkout a další, které již můžou být zpoplatněny.

Prestashop je vydáván pod otevřenou licencí. Oficiálně byl uveden v srpnu 2007. Systém je postaven na PHP Smarty funkcích. Celosvětově Prestashop používá více jak 150 000 obchodníků. Prestashop vyhrál v roce 2010 a 2011 ocenění Nejlepší open-source e-shopová aplikace (Best Open-source Business Application). Skupina vývojářů byla založena v Paříži, druhou kancelář má v Miami od roku 2011. Prestashop je přeložen do 56 světových jazyků. Technická podpora je poskytována v oficiálním fóru tohoto systému, kde si pomáhá skupina více jak 500 000 aktivních členů.

Systém využívá rozsáhlé možnosti AJAX pro snadnou úpravu v administraci, slouží např. k snadnému přidání různých modulů (rozšíření) do obchodu pro přidání různých funkcionalit, z nichž mnoho je poskytováno různými vývojáři bezplatně. Různé témata a moduly lze získat na oficiálním tržišti Prestashop Addons. Dobrovolníci přidávají různé addony pro navýšení již 275 dostupných funkcí ve standardním balíčku.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]