PrestaShop

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
PrestaShop
Logo
VývojářPrestaShop Inc., PrestaTeam
První vydání1. srpna 2008
Aktuální verze8.1.2 (28. září 2023)
Operační systémmultiplatformní
Platformamultiplatformní software
Vyvíjeno vPHP
Typ softwaruinternetový obchod
LicenceOpen Software License 3.0
Lokalizacemnohojazyčná
Webwww.prestashop.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

PrestaShop je open sourcové řešení pro internetový obchod. PrestaShop je zcela zdarma. Podporuje různé možnosti plateb jako platební karty, šeky, dobírku, PayPal, GoPay, Google Checkout a další, které již mohou být zpoplatněny.

PrestaShop je vydáván pod otevřenou licencí. Oficiálně byl uveden v srpnu 2007. Systém je postaven na PHP Smarty funkcích. Celosvětově PrestaShop aktivně používá více než 242380 obchodníků, v ČR 5143 obchodů (duben 2019). PrestaShop vyhrál v roce 2010 a 2011 ocenění Nejlepší open-source e-shopová aplikace (Best Open-source Business Application). Skupina vývojářů byla založena 2007 v Paříži, druhou kancelář má v Miami od roku 2011. PrestaShop je přeložen do 65+ světových jazyků. Technická podpora je poskytována v oficiálním fóru tohoto systému, kde si pomáhá skupina více než 1 milión aktivních členů.

Systém využívá rozsáhlé možnosti AJAX pro snadnou úpravu v administraci, slouží např. k snadnému přidání různých modulů (rozšíření) do obchodu pro přidání různých funkcionalit, z nichž mnoho je poskytováno různými vývojáři bezplatně. Různé témata a moduly lze získat na oficiálním tržišti PrestaShop Addons. Dobrovolníci přidávají různé addony pro navýšení již 275 dostupných funkcí ve standardním balíčku.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]