Politické harašení

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Politické harašení aneb S politiky stále netančíme
Původní názevPolitické harašení
Žánrpolitická satira
ScénářMiloslav Šimek
Zuzana Bubílková
RežieJiří Adamec
HrajíZuzana Bubílková
Miloslav Šimek
Země původuČeskoČesko Česko
Jazykčeština
Premiérové vysílání
StaniceTV Nova
Posloupnost
PředchozíS politiky netančím
SouvisejícíCo týden vzal
Politická střelnice
Politické harašení aneb S politiky stále netančíme na ČSFD, FDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Politické harašení aneb S politiky stále netančíme je zábavný televizní pořad z produkce TV Nova, vysílaný v letech 20002006.[1] Původně byl postaven na dvojici Miloslav Šimek a Zuzana Bubílková a byl v podstatě pokračováním pořadu České televize S politiky netančím poté, co Šimek a Bubílková začali působit na TV Nova.

Politické harašení bylo politickou satirou. Jeho hlavním cílem bylo parodování aktuální české a občas také slovenské politické scény. Převážně se tak dělo formou humorných a štiplavých scének, které si Šimek a Bubílková psali sami. Mezi jednotlivými výstupy zaznívaly písně skupiny Lokomotiva. Po smrti Miloslava Šimka v roce 2004 uváděla Zuzana Bubílková pořad sama.[1] Později začal v pořadu pravidelně hostovat zpěvák Martin Maxa. V tomto složení však Politické harašení dlouho nevydrželo a v roce 2006 bylo zrušeno.

Zuzana Bubílková se později, v roce 2008 vrátila do České televize s pořadem Co týden vzal a v roce 2009 přešla k TV Barrandov s pořadem Politická střelnice, na němž spolupracovala s imitátorem Petrem Jablonským.[1]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c SOMMER, Ladislav. Popularizace české politiky v letech 2002 až 2006. Brno, 2012 [cit. 2014-11-26]. 73 s. magisterská práce. FSS MU, Katedra politologie. Vedoucí práce Anna Matušková. s. 63. Dostupné online.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]