Politické harašení

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Politické harašení aneb S politiky stále netančíme
Původní název Politické harašení
Žánr politická satira
Scénář Miloslav Šimek
Zuzana Bubílková
Režie Jiří Adamec
Hrají Zuzana Bubílková
Miloslav Šimek
Země původu ČeskoČesko Česko
Jazyk čeština
Premiérové vysílání
TV stanice TV Nova
Posloupnost
Předchozí S politiky netančím
Související Co týden vzal
Politická střelnice
Politické harašení aneb S politiky stále netančíme na ČSFD FDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Politické harašení aneb S politiky stále netančíme je zábavný televizní pořad z produkce TV Nova, vysílaný v letech 20002006.[1] Původně byl postaven na dvojici Miloslav Šimek a Zuzana Bubílková a byl v podstatě pokračováním pořadu České televize S politiky netančím poté, co Šimek a Bubílková začali působit na TV Nova.

Politické harašení bylo politickou satirou. Jeho hlavním cílem bylo parodování aktuální české, a občas také slovenské politické scény. Převážně se tak dělo formou humorných a štiplavých scének, které si Šimek a Bubílková psali sami. Mezi jednotlivými výstupy zaznívaly písně skupiny Lokomotiva. Po smrti Miloslava Šimka v roce 2004 uváděla Zuzana Bubílková pořad sama.[1] Později začal v pořadu pravidelně hostovat zpěvák Martin Maxa. V tomto složení však Politické harašení dlouho nevydrželo a v roce 2006 bylo zrušeno.

Zuzana Bubílková se později, v roce 2008 vrátila do České televize s pořadem Co týden vzal a v roce 2009 přešla k TV Barrandov s pořadem Politická střelnice, na němž spolupracovala s imitátorem Petrem Jablonským.[1]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c SOMMER, Ladislav. Popularizace české politiky v letech 2002 až 2006. Brno, 2012 [cit. 2014-11-26]. 73 s. magisterská práce. FSS MU, Katedra politologie. Vedoucí práce Anna Matušková. s. 63. Dostupné online.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]