Philip Taylor Kramer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Philip Taylor Kramer
Základní informace
Narození 12. července 1952
Úmrtí asi 12. února 1995 (42 let)
Příčina úmrtí silniční dopravní nehoda
Žánry Acid rock, Heavy metal, hard rock
Povolání Muzikant, baskytarista, inženýr
Nástroje Zpěv
Basová kytara
Aktivní roky 1974–1995
Příbuzná témata Iron Butterfly
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Philip Taylor Kramer (12. července 1952 - asi 12. února 1995) byl basový kytarista skupiny Iron Butterfly během sedmdesátých let. Zároveň byl leteckým a počítačovým inženýrem.

Dne 12. února 1995 záhadně zmizel.

Kytarista a inženýr[editovat | editovat zdroj]

V roce 1974 se Kamer stal kytaristou skupiny Iron Butterfly. Ve skupině se podílel na dvou albech, Scorching Beauty a Sun and Steel (1975), neměl však moc velký úspěch a roku 1977 ze skupiny odešel.

V letech 19771980 působil Kamer ve skupině Gold, kterou shodou okolností vedl bývalý bubeník Iron Butterfly Ron Bushy. Ani tam se však necítil Kramer dobře a nakonec hudbu opustil. Začal pracovat jako inženýr. Podílel se např. na výrobě systému raket LGM-118.

V roce 1990 vyvinul Kramer s Randy Jacksonem (bratrem Michaela Jacksona) techniku komprese dat pro CD-ROM. V roce 1994 však jeho společnost zbankrotovala. V té době se zasloužil o vznik fraktální komprese či systému rozpoznávání obličeje.

Smrt[editovat | editovat zdroj]

Dne 12. února 1995 odjel Kamer na mezinárodní letiště do Los Angeles zavolat svému příteli. Kromě něj zavolal i na policii. Řekl: "Chystám se zabít. Chci aby všichni věděli, že O. J. Simpson je nevinný. Udělali to oni."

Poté z letiště odešel a už nikdy nebyl spatřen. Bylo po něm vyhlášeno mezinárodní pátrání, mnoho novinových zpráv, a jeho zmizení se dostalo i do talk show či pořadů o nevyřešených záhadách.

Dne 29. května 1999 byl blízko Malibu nalezen Kramerův Ford Aerostar a v něm tělo v pokročilém stadiu rozkladu. Rozbory DNA potvrdily, že se jedná o Kramerovo tělo. Úřady uznaly jeho smrt jako pravděpodobnou sebevraždu a datum jeho smrti bylo určeno na 12. únor 1995, kdy byl naposledy slyšen.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Philip Taylor Kramer na anglické Wikipedii a Philip Taylor Kramer na francouzské Wikipedii.