Petr Lesenský

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Petr Lesenský
Petr Lesenský.png
Narození 3. března 1979 (40 let)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Petr Lesenský je český novinář, public relations konzultant, člen výkonné rady české Asociace Public Relations Agentur[1], člen Rady pro marketing a cestovní ruch města Brna, člen představenstva STAREZ-SPORT, a.s.[2], člen pracovní skupiny Regionální hospodářské komory Brno a majitel PR a marketingové agentury Lesensky.cz[3]. Kromě své angažovanosti v public relations a marketingu je certifikovaným futsalovým trenérem a rovněž zakladatelem a předsedou českého spolku Dětský futsal.[4]

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Již během studií na gymnáziu v Zastávce u Brna se věnoval psaní a působil jako externí redaktor převážně v kulturních magazínech. Po maturitě rok působil jako redaktor ve Vyškovském deníku (tehdejší Vyškovské noviny), kde se zaměřoval na komunální politiku.

Z Vyškovského deníku přešel do Brněnského deníku (tehdejší Deník Rovnost), kde se věnoval komunální politice v městských částech. V Brně se zabýval také investigativní žurnalistikou se zaměřením na činnost místních krajně pravicových hnutí.

Po odchodu z Brněnského deníku krátce působil jako mediální konzultant v soukromém sektoru, než se v roce 2005 stal šéfredaktorem odborného časopisu Connect s tematikou informačních technologií u vydavatelství Computer Press. Po odchodu z časopisu Connect zůstal ve vydavatelství Computer Press, kde se stal šéfredaktorem měsíčníku Osobní Finance.

Po svém působení ve vydavatelství Computer Press odešel do soukromého sektoru, kde se věnoval mediálním konzultacím a práci public relations specialisty. V roce 2009 pak začal vystupovat pod značkou Lesensky.cz a v roce 2012 založil public relations a marketingovou agenturu stejného jména.

Agentura Lesensky.cz[editovat | editovat zdroj]

Agentura Lesensky.cz je jediným mimopražským členem české Asociace Public Relations Agentur[5]. K jejím stálým klientům patří E.ON, cestovní agentura Invia, Aqualand Moravia či Lomax[6]. V roce 2018 agentura poprvé zvítězila v České ceně za public relations (sekce Politická komunikace, politické public relations, Public Affairs) se svou kampaní pro nadaci Prezident 21.[7]. Rovněž zaštiťuje vzdělávací projekty PR Gang[8] a PR Akademie[9].

Žije s manželkou a dvěma dětmi v Brně. Ve volném trénuje a hraje futsal (více než 900 odehraných zápasů, více než 1200 soutěžních gólů)[10].

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. AUST, Ondřej. Mediář. online magazín [online]. News Media, 29.1.2018. Dostupné online. (čeština) 
  2. STAREZ-SPORT, a.s.. www.starezsport.cz [online]. [cit. 2018-12-11]. Dostupné online. 
  3. Propojujeme PR a marketing I Lesensky.cz. www.lesensky.cz [online]. [cit. 2018-08-03]. Dostupné online. (česky) 
  4. DetskyFutsal.cz. DetskyFutsal.cz [online]. [cit. 2018-08-10]. Dostupné online. 
  5. Novým členem APRA je agentura LESENSKY.CZ. Apra.cz [online]. [cit. 2018-08-03]. Dostupné online. 
  6. Reference. www.lesensky.cz [online]. [cit. 2018-08-03]. Dostupné online. 
  7. Absolutním vítězem České ceny za public relations je Touching Masterpieces. MediaGuru.cz [online]. [cit. 2018-08-03]. Dostupné online. 
  8. MEDIA, News. Lesensky.cz spouští studentskou agenturu PR Gang. Médiář. Dostupné online [cit. 2018-08-03]. 
  9. PR Akademie - Kurzy za hranou teorie. www.prakademie.cz [online]. [cit. 2018-08-15]. Dostupné online. (česky) 
  10. FLEXA.CZ, Milan Vlahovic alias Flexa VI.; milan.flexa@post.cz;. Raz Náraz | hráči. raz-naraz.cz [online]. [cit. 2018-08-15]. Dostupné online. (česky)