Peru na Letních olympijských hrách 2008

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Peru na Letních olympijských hrách 2008
Vlajka výpravy
Vlajka výpravy
IOC kód PER
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
0 0 0 0
NOV Olympijský výbor Peru
Účastníci 13 v 10 sportech
Vlajkonoš Sixto Barrera (zahájení her)
Peter López (ukončení her)

Peru se účastnilo Letních olympijských her 2008 a zastupovalo ho 13 sportovců v 10 sportech (7 mužů a 6 žen). Vlajkonošem výpravy během zahajovacího ceremoniálu byl Sixto Barrera. Nejmladším z týmu byla María Luisa Doigová, které v době konání her bylo 17 let. Nejstarším z týmu byl Marco Matellini, kterému bylo v době konání her téměř 37 let. Nikomu z výpravy se během her nepodařilo získat medaili.[1]

Disciplíny[editovat | editovat zdroj]

Atletika[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Atletika na Letních olympijských hrách 2008.
Sportovec Piktogram atletika Disciplína Kvalifikace Finále
Vzdálenost Pořadí Vzdálenost Pořadí
Louis Tristán skok do dálky 7,62 m 32. nekvalifikoval se
Sportovec Piktogram atletika Disciplína Finále
Čas Pořadí
Constantino León maraton – muži 2:28:04 61.
Sportovkyně Piktogram atletika Disciplína Finále
Čas Pořadí
María Portillo maraton – ženy 2:35:19 NR 39.

Badminton[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Badminton na Letních olympijských hrách 2008.
Sportovkyně Piktogram badminton Disciplína 1/64 1/32 1/16 Čtvrtfinále Semifinále Finále/Bronzová medaile Pořadí
Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř
Claudia Rivero Dvouhra – ženy Bye Francie Pi Hongyan
PROHRA
6–21, 9–21
nepostoupila

Jachting[editovat | editovat zdroj]

Sportovkyně Piktogram plachtění Disciplína Etapa Body Pořadí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Medailový závod
Paloma Schmidtová Laser Radial 9 26 27 28 14 26 22 12 28 zrušeno vyřazena 163 26.

Judo[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Judo na Letních olympijských hrách 2008.
Sportovec Piktogram judo Disciplína Předkolo 1/32 1/16 Čtvrtfinále Semifinále Opravy 1 Opravy 2 Opravy 3 Finále/Bronzová medaile Pořadí
Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř
Carlos Zegarra Muži nad 100 kg Bye Argentina Sandro López
VÝHRA
1001–0001
Kuba Oscar Braison
PROHRA
0000–1000
nepostoupil Libanon Rudy Hachache
PROHRA
0100–0200
nepostoupil

Plavání[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Plavání na Letních olympijských hrách 2008.
Sportovec Piktogram plavání Disciplína Rozplavba Semifinále Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Emmanuel Crescimbeni 200 m motýlek – muži 2:02,13 43. nepostoupil
Sportovkyně Piktogram plavání Disciplína Rozplavba Semifinále Finále
Čas Pořadí Čas Pořadí Čas Pořadí
Valeria Silva 100 m prsa – ženy 1:11,64 38. nepostoupila

Střelba[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Střelba na Letních olympijských hrách 2008.
Sportovec Piktogram střelba Disciplína Kvalifikace Finále
Body Pořadí Body Pořadí
Marco Matellini Skeet 95 40. nepostoupil

Šerm[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Šerm na Letních olympijských hrách 2008.
Sportovkyně Piktogram šerm Disciplína 1/64 1/32 1/16 Čtvrtfinále Semifinále Finále/Bronzová medaile Pořadí
Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř
María Luisa Doigová Fleret – ženy Německo Katja Wächterová
PROHRA
4–15
nepostoupila

Taekwondo[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Taekwondo na Letních olympijských hrách 2008.
Sportovec Piktogram taekwondo Disciplína 1/16 Čtvrtfinále Semifinále Opravy Bronzová medaile Finále Pořadí
Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř
Peter López Muži do 68 kg Austrálie Burak Hasan
VÝHRA
3–1
Nigérie Isah Mohammad
VÝHRA
3–0
USA Mark López
PROHRA
1–2
Bye Turecko Servet Tazegül
PROHRA
0–1
nepostoupil 5.

Vzpírání[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Vzpírání na Letních olympijských hrách 2008.
Sportovkyně Piktogram vzpírání Disciplína Trh Nadhoz Dohromady Pořadí
Výsledek Pořadí Výsledek Pořadí
Cristina Cornejo Ženy nad 75 kg 97 11. 128 9. 225 10.

Zápas[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Zápas na Letních olympijských hrách 2008.
Sportovec Piktogram zápas Disciplína Kvalifikace 1/16 Čtvrtfinále Semifinále Oprava 1 Oprava 2 Finále/Bronzová medaile Pořadí
Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř Soupeř
Sixto Barrera Řeckořímský zápas
– muži do 74 kg
Bye Litva Valdemaras Venckaitis
VÝHRA
3–1
Čína Chang Jongsiang
PROHRA
1–3
nepostoupil Bye Bulharsko Javor Janakiev
PROHRA
0–3
nepostoupil 11.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Peru at the 2008 Summer Olympics na anglické Wikipedii.

  1. Peru at the 2008 Beijing Summer Games. Olympics at Sports-Reference.com [online]. [cit. 2019-05-04]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]