Mladí piráti Německa

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Mladí piráti Německa
Junge Piraten
Zkratka JuPis
Datum založení 18. dubna 2009
Předseda Florian Zumkeller-Quast
Generální tajemník Leonard Bellersen
Tiskový mluvčí Lara Pszenny, Norbert Hense, Jasna Strick, Rob Wessel
Sídlo Berlín
Ideologie Pirátská politika
Počet členů 947
Oficiální web

Mladí piráti (německy Junge Piraten) je organizace mládeže německé Pirátské strany. Založena byla v roce 2009. Členství ve spolku je zcela nezávislé na členství v mateřské politické straně. Mladí piráti mají dokonce již svoje vlastní zastupitele v německých zemských parlamentech: Susanne Graf, Martin Delius a Heiko Herberg v Berlíně; Jasmin Maurer v Sársku[1]; Torge Schmidt a Sven Krumbeck ve Šlesvicko-Holštýnsku. Jsou tedy ve 3 parlamentech a mají celkem 6 poslanců.[2] [3]

Vztah s Pirátskou stranou[editovat | editovat zdroj]

Mladí piráti byli založeni 18. dubna 2009 ve Wiesbadenu. To však neznamenalo, že by byli automaticky oficiální mládežnickou organizací německé Pirátské strany. K tomu bylo třeba uznání členy této politické strany, které Mladí piráti získali na kongresu Pirátské strany Německa, který se konal 15. a 16. května 2010 v Bingenu. Hlasování dopadlo téměř jednohlasně ku prospěchu přijetí Mladých pirátů jako oficiální mládežnické organizace a byl tak vyjasněn vztah mezi těmito spolky.[4]

Předsednictvo[editovat | editovat zdroj]

Historie předsedů[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Junge Piraten na německé Wikipedii.

  1. Junge Piraten ziehen in Landtag von Schleswig-Holstein ein [online]. Junge Piraten, [cit. 2012-05-07]. Dostupné online. (německy) 
  2. Wahlergebnisse Schleswig-Holstein [online]. Wahlrecht.de, [cit. 2012-05-10]. Dostupné online. (německy) 
  3. Mit PIRATEN hält Transparenz Einzug in drittes deutsches Parlament [online]. Piratenpartei Schleswig-Holstein, [cit. 2012-05-10]. Dostupné online. (německy) 
  4. Bundesparteitag 2010.1/Protokoll [online]. Piratenpartei Deutschland, 2010-05-15, [cit. 2010-06-05]. Dostupné online. (německy) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]