Mladí piráti Německa

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Mladí piráti Německa
Junge Piraten
Zkratka JuPis
Datum založení 18. dubna 2009
Předseda Florian Zumkeller-Quast
Generální tajemník Leonard Bellersen
Tiskový mluvčí Lara Pszenny, Norbert Hense, Jasna Strick, Rob Wessel
Sídlo Berlín
Ideologie Pirátská politika
Počet členů 947
Oficiální web
www.junge-piraten.de

Mladí piráti (německy Junge Piraten) je organizace mládeže německé Pirátské strany. Založena byla v roce 2009. Členství ve spolku je zcela nezávislé na členství v mateřské politické straně. Mladí piráti mají dokonce již svoje vlastní zastupitele v německých zemských parlamentech: Susanne Graf, Martin Delius a Heiko Herberg v Berlíně; Jasmin Maurer v Sársku[1]; Torge Schmidt a Sven Krumbeck ve Šlesvicko-Holštýnsku. Jsou tedy ve 3 parlamentech a mají celkem 6 poslanců.[2] [3]

Vztah s Pirátskou stranou[editovat | editovat zdroj]

Mladí piráti byli založeni 18. dubna 2009 ve Wiesbadenu. To však neznamenalo, že by byli automaticky oficiální mládežnickou organizací německé Pirátské strany. K tomu bylo třeba uznání členy této politické strany, které Mladí piráti získali na kongresu Pirátské strany Německa, který se konal 15. a 16. května 2010 v Bingenu. Hlasování dopadlo téměř jednohlasně ku prospěchu přijetí Mladých pirátů jako oficiální mládežnické organizace a byl tak vyjasněn vztah mezi těmito spolky.[4]

Předsednictvo[editovat | editovat zdroj]

Historie předsedů[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Junge Piraten na německé Wikipedii.

  1. Junge Piraten ziehen in Landtag von Schleswig-Holstein ein [online]. Junge Piraten [cit. 2012-05-07]. Dostupné online. (německy) 
  2. Wahlergebnisse Schleswig-Holstein [online]. Wahlrecht.de [cit. 2012-05-10]. Dostupné online. (německy) 
  3. Mit PIRATEN hält Transparenz Einzug in drittes deutsches Parlament [online]. Piratenpartei Schleswig-Holstein [cit. 2012-05-10]. Dostupné online. (německy) 
  4. Bundesparteitag 2010.1/Protokoll [online]. Piratenpartei Deutschland, 2010-05-15 [cit. 2010-06-05]. Dostupné online. (německy) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]