Levné knihy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Levné knihy
Právní forma akciová společnost a akciová společnost
Datum založení 8. ledna 2008
Sídlo Praha
Oficiální web www.levneknihy.cz
Identifikátory
IČO 28226909
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Prodejna Levné knihy na Masarykově ulici v Brně

Levné knihy je česká síť obchodů, která byla založena v roce 1994. Levné knihy prodávají především knihy, časopisy, kalendáře, CD, DVD, plakáty, puzzle, hračky a další. Společnost má v současné době[kdy?] 47 prodejen po celé republice. Od roku 1998 je společnost Levné knihy hlavním dodavatelem knih pro obchodní sítě Tesco, Kaufland a Norma.

Od roku 2000 působí Levné knihy zároveň jako nakladatelství. Do roku 2011 vydalo přes tisíc titulů. Nakladatelství je zaměřené především na vydávání klasické české a světové literatury (obvykle s prošlými autorskými právy). Pro Levné knihy je po roce 2004 daleko více typické vydávání levných DVD. Svou činnost zahájila společnost v prosinci 2004 vydáváním řady nazvané Zlatý fond světového filmu, ve které se objevila plejáda režisérů světové kinematografie (Ingmar Bergman, Federico Fellini, Carlos Saura, Luis Buñuel, Sergej Ejzenštejn, Pier Paolo Pasolini, Michelangelo Antonioni ad.). Po výrazném úspěchu postupně Levné knihy opustily označování filmové řady jako Zlatý fond světového filmu, aby časem vznikla další řada levných DVD, nazvaná Edice náročného diváka. České kinematografii jsou věnovány dvě poněkud kontroverzní řady - první z nich, Filmy patří lidu, se věnuje ideologickým snímkům vzniklým v 50. letech. Druhá řada, Normalizační filmy, přináší filmy vzniklé v 70. a 80. letech.

Levné knihy mají také svůj e-shop. Vlastníkem levných knih je společnost Levné knihy a.s. a společnost KMa s.r.o.. Vlastníkem e-shopu levných knih je společnost Levneknihy.cz s.r.o..

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]