Legoland

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Legoland je řetězec zábavních tematických parků stylově vycházejících ze stavebnic Lego. Legoland zahrnuje tyto parky:

Legoland Billund byl otevřen v roce 1968 a je tak nejstarším z celého řetězce parků.

Atrakce[editovat | editovat zdroj]

Vstupní brána do Legolandu v Günzburgu

Parky jsou navrženy pro mladé rodiny s dětmi, ačkoliv se v nich nachází množství horských drah, ty jsou však svou konstrukcí uzpůsobeny právě dětem.

Parky jsou rozděleny do různých oblastí, které jsou pro všechny parky společné. Např. v každém parku se nachází Lego miniland, což je modelová vesnice obsahující modely pamětihodností a významných budov z celého světa, vytvořené z milionů pravých Lego kostek. Další oblastí je centrum Lego Mindstorms (učení se zábavnou formou), Duplo Gardens (pro nejmenší), řidičská oblast (zahrnující atrakce jako řidičské bazény, školy plavby, balónkové školy a hasičská akademie), dále sekce My Town, Wild Woods a Knight's Kingdom.

Atrakce v parku jsou všechny na téma Lego - mnoho z nich vypadá, jako by byly z Lego kostek postaveny. Je snaha, aby určité atrakce byly postaveny z určité série stavebnic Lego, např. populární atrakce ve všech čtyř parcích, horská dráha Dragon Coaster, která je volně vázaná na sadu stavebnic s rytířskou tematikou Knights' Kingdom. Další populární atrakce je řidičská škola, kde mohou děti řídit malá elektrické autíčka, která vypadají jako postavená z Lega. Autíčka jedou po malé síti silnic, po jejichž absolvování dítě obdrží dětský řidičský průkaz.

Parky[editovat | editovat zdroj]

Legoland Billund[editovat | editovat zdroj]

Legoland v dánském Billundu je největší a nejstarší. Je rozdělen na 9 různých světů: Duplo Land, ImaginationZone, LEGOREDO Town, Adventure Land, Miniland, Pirate Land, Lego City, Knights Kingdom, Viking land a Polar Land (otevřen v květnu 2012). Park byl otevřen v roce 1968 a ročně jej navštíví 1,6 milionu návštěvníků, což z tohoto parku činí největší turistickou atrakci v Dánsku mimo Kodaně.

Legoland California[editovat | editovat zdroj]

Legoland California je umístěn ve městě Carlsbad v North San Diego County. Park byl otevřen 20. března 1999 a je rozdělen do 8 sekcí: The Beginning, Dino Island, Explore Village, Fun Town, Knight's Kingdom, Miniland USA, Imagination Zone a Pirate Shores.

Legoland Deutschland[editovat | editovat zdroj]

Legoland Deutschland je umístěn v německém Günzburgu a byl otevřen v roce 2002.

Legoland Windsor[editovat | editovat zdroj]

Legoland Windsor byl postaven na místě předchozího Windsor Safari Parku a otevřen v roce 1996. V současnosti je park rozdělen na 10 území, zahrnující: The Beginning, Imagination Centre, Miniland, Duplo Land, Traffic, LEGO City, Land of the Vikings, Wild Woods, Knights Kindom a Adventure Land.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]