Kyle Cassidy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kyle Cassidy
Kyle Cassidy mojave.jpg
Narození 31. října 1966 (53 let)
Woodbury
Alma mater Rowan University
Povolání fotograf
Webová stránka www.kylecassidy.com
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Nuvola apps bookcase.svg Seznam děl v databázi Národní knihovny
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Ozbrojená Amerika: Portréty vlastníků zbraní ve svých domovech
Odmítnuto Zemí (Repulsed by the Earth), 2002
Kyle Cassidy: Skupina Ego Likeness

Kyle Cassidy (* 31. října 1966 Woodbury, New Jersey) je americký fotograf a filmař, který bydlí a tvoří v Západní Filadelfii. Je držitelem titulu BA z angličtiny z Rowan University[1] a je také držitelem MCSE.[2] Jeho poslední knihou je Ozbrojená Amerika: Portréty vlastníků zbraní ve svých domovech (Armed America: Portraits of Gun Owners in Their Homes).[3] Často přednáší na téma umění, kultura, vizuální představivost, virtuální komunita, marketing a technologie.

Fotografie[editovat | editovat zdroj]

Cassidy je považován za průkopníka fotografického blogu se svým projektem Photo-a-Week[4], který začal fungovat od 1. ledna 2000. S příchodem digitální fotografie a softwaru pro blogování byl projekt čím dál více častěji fotografy navštěvován. V roce 2008 jej navštívilo přibližně 20 000 diváků denně. V roce 2007 se o něm zmínil magazín Washington Post.

Jeho fotografované subjekty se vyznačují tím, že je podléhají bohaté fantazii autora a jeho zřetelnému smyslu pro humor. Neuplatňuje přírodní zákony, lidé a objekty nechává často levitovat ve vzduchu, jsou jim společné rozmar, téma neprůkaznosti nebo kryptozoologie.

"Myslím, že svět na mých fotografiích je v mnoha směrech mnohem tmavší než v reálném světě, že lidé se izolují do sebe, ale je to také o hodně zábavnější. Můj svět je zlomyslný, ale vtipný, na rozdíl od reálného světa, který je zlomyslný a neúprosný..." řekl v roce 2004 v rozhovoru s A.D. Amorosim v říjnovém čísle Art Matters. Jeho obrazy se často zabývají "pravdou" a "fikcí". Toto téma vyvrcholilo v červenci 2006 v "Lies" show v galerii Sol ve Philadelphii. „Fotografie“, řekl ve svém prohlášení během show, „je stejně o lži jako o pravdě“.[5][6]

Jeho práce s bezdomovci a sirotky předznamenala jeho zájem o americké vlastníky zbraní v roce 2004, který vedl ke kritikou oslavované knize Ozbrojená Amerika: Portréty vlastníků zbraní ve svých domovech[7], která poskytla jedinečný pohled do života a kultury pro mnohé čtenáře tajemné a pro ostatní běžné. Kniha byla jmenována jednou z deseti nejlepších knih o umění roku 2007 společností Amazon.[8]

Pozadí[editovat | editovat zdroj]

Cassidy dokumentoval americkou kulturu více než dvacet let. Fotografoval příslušníky gotického hnutí, punkery, fanoušky stylu modifikace těla cutter, politiky, členy metalové subkultury, dominy, autory nebo učence. V posledních letech se za svými projekty vydal do Rumunska, kde zachytil život bezdomovců, sirotky žijící v kanalizaci a do Egypta, kde fotografoval reportáž o současných archeologických výzkumech.

Publikovaná díla[editovat | editovat zdroj]

Mezi jeho publikace patří několik knih na téma informační technologie, pravidelně přispívá jako editor do časopisu Videomaker Magazine. Jeho práce se objevily v New York Times, Barron's Magazine, Photographers Forum, Asleep by Dawn, Gothic Beauty a mnoha dalších.[9][10]

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. PONZI, Katie. Alumni Profile. Rowan Magazine. 2008. Dostupné online [cit. 2008-05-25]. (anglicky)  Archivováno 15. 7. 2011 na Wayback Machine
 2. Kyle Cassidy Profile [online]. informit.com [cit. 2008-05-25]. Dostupné online. (anglicky) 
 3. Stained Glass, With Shotguns (New York Times book review)
 4. Join PAW [online]. [cit. 2008-06-23]. Dostupné online. (anglicky) 
 5. "Photography is about lies just as much as it is about the truth."
 6. CASSIDY, Kyle. About Lies [online]. [cit. 2008-06-23]. Dostupné online. (anglicky) 
 7. CASSIDY, Kyle. Armed America: Portraits of Gun Owners in Their Homes. [s.l.]: Krause Publications, 2007. isbn=0896895432. (anglicky) 
 8. Amazon [online]. [cit. 2008-06-23]. Dostupné online. (anglicky) 
 9. Amazon.com: Profile for Kyle Cassidy
 10. WELLS, Steven. Friendly Fire. Philadelphia Weekly. 2007. Dostupné online [cit. 2008-05-25]. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

 • Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa k tématu Kyle Cassidy ve Wikimedia Commons
 • EIFLING, Sam. Moving Targets. ESPN book review. 2008. Dostupné online [cit. 2008-05-25]. (anglicky) 
 • CASSIDY, Kyle. Annenberg School for Communication [online]. [cit. 2008-05-25]. Dostupné online. (anglicky) 
 • CASSIDY, Kyle. Cassidy Blog [online]. [cit. 2008-05-25]. Dostupné online. (anglicky) 
 • BENDER, Ross. The Fabulous Kyle Cassidy Tribute Page [online]. [cit. 2008-05-25]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2009-01-23. (anglicky)