Jeordie White

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jeordie White
Twiggy v roce 1996
Twiggy v roce 1996
Základní informace
Rodné jméno Jeordie Osbourne White
Jinak zvaný Twiggy Ramirez
Narození 20. června 1971 (49 let)
Žánry Heavy metal, alternative metal, industrial rock, thrash metal, alternative rock
Povolání Hudebník, skladatel, hudební producent
Nástroje kytara, baskytara, klávesy, zpěv
Aktivní roky 1989 – dosud
Vydavatelé Nothing Records, Interscope Records
Příbuzná témata Amboog-a-Lard, Marilyn Manson, Mrs. Scabtree, A Perfect Circle, Goon Moon, Nine Inch Nails, Melissa Auf der Maur, The Desert Sessions
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jeordie Osbourne White (* 20. června, 1971), také známý pod pseudonymem Twiggy Ramirez – převzato od modelky Twiggy a sériového vraha Richarda Ramireze, je americký muzikant, multi-instrumentalista a vokalista (Goon Moon).Byl baskytarista kapely Marilyn Manson v letech 1993–2002 a poté v letech 2008–2017. Dále byl známý jako basskytarista Nine Inch Nails, se kterými nahrál album Beside You In Time (live). Přispěl také k projektu Billa Howerdela – A Perfect Circle.

Jako dítě se přestěhoval na Floridu, kde vyrostl a potkal se s Marilynem. Twiggyho prý nejvíce ovlivnili Iron Maiden, Bauhaus a Twisted Sister. V roce 1987 zakládají hudební projekt Satan on Fire. Tento projekt se rozpadl, ale znovu založili nový projekt Mrs. Scabtree, který také neprorazil. Na dobu se jejich cesty rozešly. Až se v březnu roku 1993 připojuje k Mansonovým Spooky Kids (nahrazuje Gidgeta Geina, protože ten se neustále sjíždí heroinem). Po dvou změnách jména se kapela jmenuje konečně Marilyn Manson. Twiggy opouští kapelu 29. května 2002, kvůli tomu, že se mu nelíbí jakou cestou se kapela vydává (je nahrazen Timem Skoldem). To vypadá jako, že se Twiggyho a Mansonovy cesty navždy, alespoň v hubední tvorbě rozešly. Ale překvapivě se Twiggy 9. ledna 2008 vrací, aby mohl odehrát druhou americkou část turné Rape Of World.

Dne 25.10. 2017 byl z kapely vyhozen pravděpodobně z důvodu obvinění ze znásilnění. Nahradil jej Juan Alderete se kterým kapela poprvé vystoupila 5.6.2017 v Mexicu.

Twiggy také umí hrát na flétnu.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Amboog-A-Lard[editovat | editovat zdroj]

Marilyn Manson[editovat | editovat zdroj]

The Desert Sessions[editovat | editovat zdroj]

A Perfect Circle[editovat | editovat zdroj]

Nine Inch Nails[editovat | editovat zdroj]

Goon Moon[editovat | editovat zdroj]

Soundtrack work[editovat | editovat zdroj]

Oasis[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]