Jay Weinberg

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jay Weinberg
Against Me! @ Dour 2012 (7875251704).jpg
Narození 8. září 1990 (29 let)
Middletown Township
Rodiče Max Weinberg
Web www.myspace.com/jayweinberg
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jay Weinberg (8. září 1990) je americký hudebník a bubeník. Je synem amerického bubeníka Maxe Weinberga. Hrál s americkou punkovou kapelou Reveling a cestoval v roce 2009 jako bubeník s Brucem Springsteenem E Street Band, nahrazovat jeho otce. Během roku 2010 byl krátce bubeníkem pro Madball. V průběhu let 2011 a 2012 hrál Weinberg s Against Me !. V roce 2014 se Weinberg stal bubeníkem americké metalové skupiny Slipknot. Je nejmladší člen Slipknot, nahrazuje bubeníka Joeyho Jordisona, který byl bubeník pro Slipknot od 1995 - 2013.

Život a vzdělávání[editovat | editovat zdroj]

Weinberg je synem bubeníka Maxa Weinberga, který vstoupil do skupiny E Street Band v roce 1975, jeho matka, Rebecca "Becky" (Schick), byla bývalá učitelka. Vyrostl v Middletown černošské čtvrti, New Jersey. Jeho matka byla metodistka a jeho otec žid. Jeho sestra je Ali Weinberg Rogin (ženatá s Josh Rogin). Jako dítě dělal brankáře v cestovním hokeji. V 9 letech nejprve viděl E Street Band na jejich 1999 - 2000 Reunion turné, a viděl přehlídky na tomto a následujících turné, obzvláště v Evropě. Kolem stejného času jeho otec vzal ho na Ozzfest na kterém vidět Slipknoty, který dal jemu silnou spřízněnost pro heavy metal a jiné intenzivní hudební žánry, jeho otec ho vystavil k široké paletě jiné hudby. Na kytaru začal hrát v 9 letech, basu ve věku 12/13 let. Pak začal hrát na bicí ve věku 14, dostat jen nemnoho lekcí od jeho otce bez hodně instrukcí, používat jeho otce staré vybavení. Další rok hrál jako host na vystoupení s kapelou Used a následně s punk rockery Bouncing Souls. Hrál v New Jersey metalové skupině Chaosis. On navštěvoval Rumson-Fair Haven oblastní střední škola kde hrál v hokejovém družstvu, hrál v skupině Sadie Mae, kterou absolvoval v roce 2008. Weinberg vystudoval Stevens Institute of Technology v New Jersey v roce 2014. V srpnu 2008 se připojil k punkové skupině Reveling, se kterou hraje v Manhattanu, různá místa v Brooklynu, a jinde. S nimi dělá některé písně skupiny a aranžování.

Slipknot[editovat | editovat zdroj]

V roce 2014 se Weinberg po odchodu Joeyho Jordisona koncem roku 2013 stal bubeníkem pro Slipknot. Alessandro Venturella se k kapele připojil také jako tajemství, protože v té době nebyly oficiálními členy; Bývalý bubenický technik pro kapelu propustil jejich trasu a odhalil, že bubeník je Weinberg. Venturella byl také pojmenovaný na itineráři, ačkoli fanoušci poznali jej dříve přes jeho výrazné ruční tetování. Weinberg byl nakonec oficiálně odhalen jako bubeník, když Jim Root v rozhovoru s Ultimate-guitar to řekl. V kapele hraje do teď.