Joey Jordison

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Joey Jordison
Joey Jordison na Mayhem Festivalu
Joey Jordison na Mayhem Festivalu
Základní informace
Rodné jméno Nathan Jonas Jordison
Jinak zvaný Joey
Přezdívky #1,Superball
Narození 26. dubna 1975 (45 let)
USA Des Moines, Iowa, USA
Žánry Metal, Nu Metal
Povolání bubeník
Nástroje Bicí, elektrická kytara
Aktivní roky 1995–současnost
Vydavatel Roadrunner records
Příbuzná témata Slipknot, Murderdolls, Rob Zombie
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Nathan Jonas Jordison (26. dubna 1975, Des Moines, Iowa) je americký bubeník proslavený hlavně ve skupině Slipknot. V několika uznávaných metalových magazínech byl označen za jednoho z nejlepších bubeníků světa.

Jako jediný ze SlipKnoT nepodlehl kouzlu tetování. Má dvě sestry a matku, otec v roce 2002 zemřel. Jeho matka nenosí nic jiného než oblečení s Murderdolls a SlipKnoT. Mezi jeho nejoblíbenější činnosti patří videohry, spánek a sex. Metal začal poslouchat v 6 letech a jeho nejoblíbeněješí styly jsou Black metal a Death metal. Nejvíce ho ovlivnila skupina Kiss a koncert Kiss byl první na kterém kdy byl. U své kombinézy si nechal zkrátit rukávy a nohavice, aby se mu lépe bubnovalo. Joey propadl na dlouhou dobu drogám, až ke konci roku 2007 skončil díky svému synovci, který mu zavolal, Joey k tomu jen řekl "Teprve tahle věc přiměla, uvědomit si, co je v mém životě důležité a že jsem některým lidem udělal mnoho zlých věcí."

Členové Slipknot o něm tvrdí, že je nejukecanější, Joey o sobě tvrdí, že je velice uzavřený a mírný. Pro SlipKnoT vymyslel pojmenování fanoušků - Maggots. Navrhl také, kromě loga (tribal-s), název kapely s velkými "K" a "T", tyto dvě písmena zvětšil, protože byl té době velkým fanouškem kapely KoRn.

Hraje také na kytaru, své umění na ni ukázal ve skupině Murderdolls. Sice projekt s Murderdolls vypadal velice slibně, ale poslední album nahráli v roce 2002. Jak sám Joey řekl, je malá pravděpodobnost, že se dá skupina ještě někdy dohromady.

Velkého ocenění své práce se Joey dočkal v roce 2005, kdy byl jedním ze čtyř kapitánů projektu Roadrunner United. V roce 2006 pak vyrazil na turné s americkými Ministry. V poslední době se věnuje i produkci nových desek, naposledy produkoval nové album skupiny 3 Inches of Blood. Rok 2007 Joey věnoval z velké částí turné s KoRn jako náhrada za Davida Silveriu.

Joey v současné době nosí kabuki masku, která vypadá více zmučeněji než ty předchozí, s velkou prasklinou na čele a sešitým otvorem pro ústa. Doplnil ji trnovou korunou alá Ježíš Kristus. V roce 2010 se znovu dává dohromady již zmíněná skupina Murderdolls a nahrávají nové album s názvem Women & Children last. Album vyšlo 31. srpna 2010. V roce 2013 odešel ze Slipknot.