Jaroslava Vernerová Pěchočová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jaroslava Vernerová Pěchočová
Jiná jména Slávka
Narození 2. června 1976 (44 let)
Dvůr Králové nad Labem
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Alma mater Akademie múzických umění v Praze
Povolání klavíristka
Ocenění vítězství na Mezinárodní smetanovské soutěži
Manžel(ka) Petr Verner
Děti Johanka a Matěj
Web http://www.pechocova.cz/
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Jaroslava Vernerová Pěchočová (známá také jako Slávka Vernerová Pěchočová) (* 2. června 1976, Dvůr Králové nad Labem) je česká klavíristka.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Do svých pěti let žila ve Dvoře Králové nad Labem. Poté, co se její matka provdala, se rodina přestěhovala do Chlumce nad Cidlinou. V tamější umělecké škole také začala navštěvovat hru na klavír. Za vzděláním dojížděla na gymnázium do Nového Bydžova.

Při studiu na Konzervatoři Pardubice u prof. Martina Hršela se zúčastnila Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže, kde získala 1. cenu a tím započala svou uměleckou kariéru. V roce 1998 začala studovat Hudební fakultu AMU v Praze u prof. Ivana Moravce. Absolvovala také mistrovské kurzy u Nelly Akopian a v roce 2002 postgraduální studium v Londýně na Royal College of Music.

Žije v Praze se svým manželem, violistou Petrem Vernerem, a dvěma dětmi – Johankou (* 2011) a Matějem (* 2014)

Koncertní činnost[editovat | editovat zdroj]

V roce 1997 vystoupila na festivalu v Aténách a na festivalu Mladé pódium v Karlových Varech, roku 2004 vystoupila v cyklu Matiné na Pražském jaru a 2005 byla opět pozvána na Mladé pódium, kde získala cenu nejlepšího sólisty. Se svými recitály byla zařazena mj. do Světové klavírní tvorby (FOK), Young talents (Osaka). V r. 2016 se představila na festivalu Music and Beyond in Ottawa (Canada). Sólově vystupovala prakticky se všemi tuzemskými orchestry včetně České filharmonie a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. V zahraničí s Royal Liverpool Philharmonic Orchestra, Gunma Symphonic Orchestra ad. Spolupracuje s předními českými instrumentalisty (Václav Hudeček, Ludmila Peterková ad.) a je zakládající členkou Dvořákova klavírního kvarteta


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]