Jana Janatová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jana Havlatová
Rodné jménoJana Janatová
Narození1. března 1968 (53 let)
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
BydlištěXaverov
Národnostčeská
VzděláníTaneční konzervatoř v Praze
Povolánídětská herečka, baletka, tanečnice, instruktorka, módní návrhářka
Manžel(ka)Petr Havlata
Děti3
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Jana Janatová, provdaná Havlatová (* 1. března 1968) je bývalá česká dětská herečka a baletka. V současnosti působí jako taneční instruktorka a módní návrhářka.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Pochází z Benátek nad Jizerou, kde také navštěvovala základní školu, kterou absolvovala v roce 1982. Poté studovala balet na Taneční konzervatoři v Praze.

Žije v obci Xaverov spolu se svým manželem Petrem, který podniká v zahradnictví, dcerou Simonou a syny Petrem a Šimonem.

Profesní život[editovat | editovat zdroj]

Už na konzervatoři se přihlásila do konkurzu na seriál My všichni školou povinní a režisér Ludvík Ráža ji obsadil do role Jitky. Poté se věnovala herecké kariéře. Kariéru ukončila v roce 1988 rolí Ludmily Karasové v seriálu Cirkus Humberto. Poté se naplno věnovala tanci a baletu. Tancovala v taneční skupině UNO.

Byla sólistkou baletu HD Karlín a trenérka SVS Sparta Praha – sportovní gymnastika. Trénovala také krasobruslaře Tomáše Vernera. Vedla dramatický kroužek v Sázavě a založila dětské muzikálové divadlo, pro které psala i scénáře. K muzikálu Tři prasátka vydala CD.

Má vlastní půjčovnu společenských i svatebních šatů v Benešově. Svoje šaty si dokonce i navrhuje pod obchodní značkou HJ originál od roku 2012. V oblasti oděvní malby spolupracuje s oděvní výtvarnicí Libuší Zítkovou.

Vede kurzy klasického a moderního baletu, historických tanců menuet a tarantella a španělského tance flamenco ve Wellnessclub S-Centrum v Benešově.[1]

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Televizní seriály[editovat | editovat zdroj]

Filmy[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]