Jakub Rejzek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jakub Rejzek

Zastupitel Středočeského kraje
Úřadující
Ve funkci od:
3. října 2020
Stranická příslušnost
Členství ODS

Narození 17. října 1978 (42 let)
Praha
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Choť ženatý
Děti čtyři děti
Profese politik
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Jakub Rejzek (* 17. října 1978 Praha) je český politik a odborník v oblasti telekomunikací a vysokorychlostního internetu, od roku 2020 zastupitel Středočeského kraje, člen ODS.

Studium a rodinný život[editovat | editovat zdroj]

V letech 1994-1998 absolvoval Střední technickou školu v Motole, obor elektronické řízení a sítě. Mezi léty 1998–1999 vykonával Základní vojenskou službu na radarové a spojovací technice. V letech 2006–2008 absolvoval Vyšší ekonomickou školu v Praze, obor management. Roku 2017 začal studovat na Univerzitě Jana Amose Komenského obor právo v podnikání a veřejné správě. Je podruhé ženatý a má čtyři děti.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

  • Od roku 2018 je členem pracovní skupiny CEPT Konference evropských správ pošt a telekomunikací SE19 pro regulaci spektra.
  • Od roku 2016 je prezidentem Výboru nezávislého ICT průmyslu, z.s., asociace podnikatelů poskytující služby elektronických komunikací. Asociace se zabývá regulací v telekomunikacích a legislativou spojenou s výstavbou a provozem infrastruktury v České republice.
  • Od roku 2008 je konzultant v oboru elektronických komunikací, jejich plánování a výstavby, pořadatel konferencí pro podnikatele v oboru a zástupce měst a obcí.
  • Mezi léty 2014 – 2016 byl CTO, a později CEO ISP Alliance a.s.. CEO odpovědný za chod společnosti. ISP Alliance a.s. agreguje služby podnikatelům v elektronických komunikacích.
  • Mezi léty 2005 – 2014 působil v ALCOMA a.s., na pozici vedoucí tuzemského obchodu u největšího českého producenta radioreleových spojů. Business development, rozvoj technické podpory a marketingu. Projekční návrhy telekomunikačních sítí pro zákazníky společnosti. Práce na návrzích telekomunikačních zařízení.  Provádění školení výstavby pro české operátory, zejména regionální.
  • Mezi léty 2011 – 2014 byl starším obchodním manažerem firmy ALCOMA a.s. pro Irsko a Velkou Británii
  • Od roku 2007 je spoluzakladatel a předseda organizačního výboru série konferencí Kam Kráčí telekomunikační sítě

Politika[editovat | editovat zdroj]

Dlouhodobě se zabývá rozvojem infrastruktury vysokorychlostního internetu v regionech České republiky. Působí jako poradce pro municipální úředníky a politiky, poskytuje jim návody pro urychlení výstavby sítí elektronických komunikací v jejich obcích nebo krajích. Je jedním z autorů koncepce úřadu krajských koordinátorů pro výstavbu sítí elektronických komunikací, BCO (Broadband Competence Office). Je aktivní při Hospodářské komoře České republiky v sekci IT a telekomunikací. Je členem Řídícího výboru BCO Network a Řídícího výboru 5G Aliance. Zabývá se také rozvojem Smart Cities a IoT.

V krajských volbách v roce 2020 byl za ODS zvolen zastupitelem Středočeského kraje.[1]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

  1. Volby do zastupitelstev krajů konané dne 2.10. – 3.10.2020, Jmenné seznamy, Kraj: Středočeský kraj, Kandidátní listina: Občanská demokratická strana, Výběr: všichni platní kandidáti dle poř. čísla [online]. Český statistický úřad, 2020 [cit. 2020-10-12]. Dostupné online.