Hledání Země Nezemě

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Hledání Země Nezemě
Původní název Finding Neverland
Země Spojené státy americké
Spojené království
Délka 97 min
Žánr filmové drama
Scénář David Magee
Režie Marc Forster
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Johnny Depp
Kate Winsletová
Radha Mitchell
Julie Christie
Dustin Hoffman
… více na Wikidatech
Produkce Richard N. Gladstein
Nellie Bellflower
Hudba Jan A. P. Kaczmarek
Kamera Roberto Schaefer
Střih Matt Chesse
Výroba a distribuce
Premiéra 4. září 2004
10. února 2005 (Německo)
Produkční společnost FilmColony
Distribuce Miramax Films
Ocenění Oscar za nejlepší hudbu
Hledání Země Nezemě na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hledání Země Nezemě, v anglickém originále Finding Neverland, je americko-britský film natočený podle divadelní hry Muž, který byl Petrem Panem, jejíž autorem je Allan Knee. Tento film režíroval v roce 2004 Marc Forster. V hlavních rolích se objevili Johnny Depp jako Sir James Matthew Barrie a Kate Winsletová jako Sylvia Llewelyn Daviesová. Výraznou roli provozovatele divadla Charlese Frohmana ztvárnil Dustin Hoffman, Julie Christie s grácií a noblesou zahrála Sylviinu matku. Film byl nominován v šesti kategoriích na Oscara, autor filmové hudby Jan A.P. Kaczmarek získal Oscara za nejlepší filmovou hudbu.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Děj snímku vychází ze skutečných událostí, odehrává se zejména v Londýně a jeho okolí, začíná v roce 1904. Anglický dramatik sir James Matthew Barrie (Johnny Depp) chodí pracovat do parku, kde se náhodně seznámí s ovdovělou Sylvií a jejími čtyřmi syny. Posléze začne Sylvii a její syny navštěvovat - aby si s nimi hrál. Jeho fantazie nezná mezí, chlapci jsou jím okouzleni. Až na Petra (Freddie Highmore), který se po otcově smrti uzavřel do sebe a odmítá si hrát. James k Petrovi hledá cestu - a přesvědčí ho, aby začal psát. Sylvie stále pokašlává a odmítá jít do nemocnice - s manželem si totiž nemocnice užili až dost.

Petr je zdrcený, že mu určitě zase všichni lžou - jeho otec zemřel, i když všichni říkali, že se uzdraví. James podle chlapců napíše úspěšnou divadelní hru o Petru Panovi, která si naprosto získá publikum. Na její premiéru jde ale pouze Petr - Sylvii zabrání v odchodu do divadla záchvat. James nechá zahrát hru ve zjednodušené formě u Sylvie doma, aby ji mohla vidět. Sylvie na konci umírá - odchází do Nezemě... a James získá chlapce do opatrovnictví.


Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]