Henri Romagnesi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Henri Romagnesi
Henri Romagnesi JJW.jpg
Narození 7. února 1912
Paříž, FrancieFrancie Francie
Úmrtí 18. ledna 1999 (ve věku 86 let)
Draveil, region Île-de-France
Národnost francouzská
Občanství francouzské
Povolání mykolog
Ocenění Marcelin Guérin Prize (1987)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Henri Romagnesi (7. února 1912 Paříž18. ledna 1999 Draveil) byl významný francouzský mykolog. Na jeho počest pojmenovala Francouzská mykologická společnost udělované ocenění Prix Romagnesi.[1] Hlavními body jeho celoživotního výzkumu bylo studium a zpracování holubinek (Russula) a závojenek (Entomola). Jeho botanicko-mykologická zkratka zní „Romagn“.

Známý je Henri Romagnesi hlavně díky obsáhlé monografii o řádu lupenotvarých hub. Jeho druhým stěžejním bodem výzkumu byly holubinky, o kterých roku 1967 vydal monografii s názvem Les Russules d’Europe et d’Afrique du Nord, ve které popsal v jeho době všechny známé druhy holubinek. Vytvořil tím novou systematiku, o kterou se opírá i dnešní moderní klasifikační systém holubinek. Mnoho druhů holubinek bylo v jeho dílo poprvé detailně popsáno.

Dalším významným dílem bylo Flore Analytique des Champignons Supérieurs, vydaná společně s Robertem Kühnerem. Dlouho dobu bylo toto dílo nejvýznačnějším mykologickou příručkou ve francouzštině.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Henri Romagnesi na německé Wikipedii.

  1. SCHUDER, Werner. Minerva. Internationales Verzeichnis Wissenschaftlicher Institutionen : Wissenschaftliche Gesellschaften. Berlin: De Gruyter, 2019. ISBN 978-3-11-082605-0. Kapitola France, s. 222. (německy)