Hells Angels

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Nášivka na bundě člena Hells Angels

Hells Angels je klub motorkářů a rockerů, který je rozšířen v mnoha zemích. Jeho členové často jezdí na motocyklech značky Harley-Davidson.

Členské země HAMC[editovat | editovat zdroj]

Seznam zemí, ve kterých již byly založeny kluby Hells Angels (tzv. chapters), obsahuje 55 položek. Mezi nimi jsou Česká republika (pod jménem Bohemia), Slovensko a také Rusko, Ukrajina a Polsko. Tento seznam vede organizace Hells Angels Motorcycle Club World na své internetové stránce.[1] Chapters v České republice jsou Praha (založena v roce 2000), Nomads (2000), Ostrava (2006) a Zlín (2016). Na Slovensku to jsou Nové Zámky (2013) a Bratislava (2014).

Historie[editovat | editovat zdroj]

Dějiny Hells Angels začaly 17. března 1948. Založila je rodina Bishopů, což byli váleční přistěhovalci do města FontanaKaliforniiUSA.[2] K novému klubu se přidali členové jiných motorkářských klubů, mj. klubu Pissed Off Bastards of Bloomington.[3]

Členství[editovat | editovat zdroj]

Setkání (rally) Hells Angels v New Yorku, Tompkins Square Park (2008)

K získání členství v Hells Angels musí mít kandidát platný řidičský průkaz a vlastnit motocykl s objemem nad 750 cm³. Kromě toho musí mít vhodné osobní vlastnosti. Říká se, že kluby zamítají uchazeče, kteří prokazatelně obtěžovali děti a osoby, které předtím někdy podaly žádost o místo u policie nebo u vězeňské stráže.[4] Aby se uchazeč stal plným členem, musí být zvolen dosavadními členy jednomyslně.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Hells Angels na anglické Wikipedii.

  1. Archivovaná kopie. affa.hells-angels.com [online]. [cit. 2016-10-11]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-10-11. 
  2. http://weblearn.newcastle.edu.au/centre/ics/pubs/ICS_Vol_3_No_2_spring2003.pdf Archivováno 6. 9. 2006 na Wayback Machine.. PDF na webu The University of Newcastle.
  3. History Channel episode, http://www.history.com/shows.do?action=detail&episodeId=178195[nedostupný zdroj] Hell's Angels.
  4. HALL, Neal: Behind the Patch: Angels ABCs. The Vancouver Sun, 10. června 2005 (anglicky).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]