Gaius Baltar

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Gaius Baltar
První výskyt minisérie
Ztvárnil/a James Callis
Informace
Druh člověk
Pohlaví muž
Postavení vězeň
Bydliště Aerelon

Gaius Baltar je fiktivní postava seriálu Battlestar Galactica.

Na začátku minisérie je zapleten do vztahu s krásnou blond ženou. Protože věří, že pracuje pro společnost v obranném průmyslu a protože s ní chce udržet vztah, umožní jí přístup ke koloniálním obranným systémům. Ona mu výměnou za to pomůže navrhnout navigační program používaný koloniálními válečnými loděmi a tajně v programu vytvoří zadní vrátka. Když Cyloni zaútočí, jsou schopni proniknout zabezpečením brány firewall, úplně vyřadit celou válečnou eskadru a zničit systémy hlavní lodě. V den útoku odhalí, že je Cylonka (známá jako Number Six) s lidským tělem a že využila informací ke zničení koloniální obrany.

Baltar utíká z Capricy, když se Karl Agathon (Helo) vzdá svého místa na raptoru, protože cítí, že život známého vědce je důležitější než jeho vlastní. Raptor se vrací na Galacticu, kde Baltar získá přízeň Laury Roslin, nové prezidentky Dvanácti Kolonií a doufá, že utají svůj podíl na vyhubení lidstva.

Později na flotile je Baltar pronásledovaný viděním Number Six, s kterou si často povídá. Neví jestli za vidění může čip, který mu Number Six implantovala do mozku ještě na Caprice, nebo jestli je jenom obrazem jeho vlastní mysli.