Food of Love (film)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Food of Love
Země ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
NěmeckoNěmecko Německo
Jazyk angličtina
Délka 112 min
Žánr drama
Námět David Leavitt
Scénář a režie Ventura Pons
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Kevin Bishop
Paul Rhys
Juliet Stevenson
Allan Corduner
Výroba a distribuce
Premiéra Španělsko 8. února 2002
Food of Love na ČSFD Kinoboxu FDb IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Food of Love (něm. Früchte der Liebe, šp. Manjar de amor, tj. Potrava lásky) je španělsko-německý hraný film z roku 2002 uváděný pod anglickým názvem, který režíroval Ventura Pons podle vlastního scénáře. Film byl natočen podle novely The Page Turner amerického spisovatele Davida Leavitta z roku 1998. Ve filmu hrají převážně britští herci. Snímek o mladém pianistovi byl promítán na filmových festivalech Berlinale, Montreal World Film Festival, San Francisco International Gay & Lesbian Film Festival a Philadelphia International Gay & Lesbian Film Festival.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Paul Porterfield je 18letý student hry na klavír, ķterý byl vybrán jako obraceč not slavnému pianistovi Richardu Kenningtonovi, když přijel do San Franciska na turné. Kennington i jeho agent a milenec Joseph Mansourian jsou uneseni mladíkem, ale Paul se z koncertu musí vrátit domů se svou matkou Pamelou. Když se dozví, že její manžel má poměr s jinou ženou a chce se rozvést, rozhodne se s Paulem odjet na delší dovolenou do Španělska. Při jejich pobytu v Barceloně Paul podle plakátu zjistí, že ve městě je Kennington na svém koncertním turné. Vyhledá ho v hotelu a mají spolu sex. Paul seznámí Kenningtona s matkou, která je ráda, že se Paul potkal se slavným pianistou, se kterým se každý den vídá. Kennington kvůli Paulovi nereaguje na Mansourianovy vzkazy, kterému právě umřel pes a chce si s Richardem popovídat. Po týdnu, když mají Paul s matkou odjet do Grenady, jde Pamela za Kenningtona s úmyslem se s ním sblížit, když ale u něj v koupelně objeví spodní prádlo svého syna, raději odejde. Kennington odlétá do New Yorku aniž by se s nimi rozloučil.

Po půl roce už Paul studuje v New Yorku na konzervatoři a má vztah Aldenem, který je o mnoho let starší. Jednou potká ve výtahu Mansouriana, který bydlí ve stejném domě jako Alden. Paul netuší, že Richard a jeho agent jsou pár. Mansourian ho pozve k sobě domů a svede ho. Paul přijíždí na vánoce do San Franciska k matce, která omylem objeví v jeho kufru fotografii s věnováním od Kenningtona. Uvědomí si dodatečně některé skutečnosti. Paul je mezitím na návštěvě u své bývalé učitelky Olgy Novotny, která mu řekne, že na škole nedělá žádné pokroky a nebude z něj nikdy koncertní pianista. Po návratu domů se pohádá s matkou. Pamela jde na setkání organizace PFLAG, aby se poradila, jak má vycházet se svým synem gayem. Zde jí kamarádka poradí, aby byla upřímná a konfrontovala Paula. Odletí proto do New Yorku a když Paula nenajde doma, zajde do Kenningtonova bytu, neboť netuší, že Paul se s Richardem od Barcelony neviděli. Zde se setká s Kenningtonem i Mansourianem a nechtěně prozradí utajovanou Richardovu aféru s Paulem. Pamela se posléze s Paulem setká u něj v bytě a vše si vysvětlí.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Kevin Bishop Paul Porterfield
Paul Rhys Richard Kennington
Juliet Stevenson Pamela Porterfield
Allan Corduner Joseph Mansourian
Geraldine McEwan Olga Novotny
Craig Hill Izzy
Leslie Charles Tushi
Pamela Field Diane
Naim Thomas Teddy
Carlos Castañón Alden