Felice Maria Cappello

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Služebník Boží
Felice Maria Cappello
Datum narození 9. října 1879
Místo narození Itálie Caviola, Itálie
Datum úmrtí 25. března 1962
Místo úmrtí Itálie Řím, Itálie
Svátek Určen po blahořečení
Uctíván církvemi Katolická církev

Felice Maria Cappello (9. října 1879, Caviola25. března 1962, Řím) byl italský katolický kněz a člen řádu Tovaryšstva Ježíšova.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 9. října 1879 v Caviole. Na kněze byl vysvěcen roku 1902, působil ve dvou malých městech a zároveň pokračoval ve studiu. Za krátkou dobu dostal doktorát z teologie na Univerzitě v Bologni, vystudoval filosofii na Univerzitě Sv. Tomáše Akvinského v Římě a církevní a občanské právo na Papežské univerzitě Athenaeum Sv. Apolináře. Byl učitelem církevního práva v Boloňském semináři po dobu tří let a vydal svou první knihu o kanonických otázkách. Poté co byl odmítnut z dvou vatikánských míst, o která se ucházel, strávil několik dní v Lurdech. Jedné noci, když se modlil v opuštěné jeskyni, se rozhodl stát jezuitou.

Během svého noviciátu otec Felice učil morální teologii a kanonické právo na Vysoké škole Leonine v Anagni. Poté působil na Papežské Gregoriánské univerzitě. Na Gregoriánské univerzitě strávil 39 let a roku 1959 odešel do důchodu. Psal vysoce ceněné knihy. Ve svém učitelském povolání byl velmi vážených duchovních vůdcem a zpovědníkem. Dne 22. března 1962 otec Cappello onemocněl. Druhý den ráno s velkým úsilím slavil mši a večer přijal svátost nemocných. Během svých posledních dnů se rád modlil modlitbu Sladké srdce Ježíšovo. Zemřel 25. března 1962 v Římě. Jeho tělo odpočívá v Kostele Svatého Ignáce, v blízkosti místa, kde stála jeho zpovědnice.

V současné době probíhá jeho proces svatořečení. Proces byl zahájen dne 24. února 1990 v diecézi Řím.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]