Eva Machourková

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Eva Machourková
Narození12. července 1964 (58 let)
Povolánímoderátorka a psycholožka
ChoťJiří Machourek[1]
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Eva Machourková (dříve Brettschneiderová; * 12. července 1964) je česká televizní moderátorka, herečka a dramaturgyně. Známá je především moderováním zábavně-vědomostní soutěže AZ-kvíz v České televizi.

Profesní život[editovat | editovat zdroj]

Kromě základního vzdělání absolvovala základní uměleckou školu. V roce 1976 si zahrála ve filmu Jenůfa. Po vystudování psychologie nastoupila na místo v pedagogicko-psychologické poradně pro děti. Poté, co uspěla v konkurzu na moderátorku dětských pořadů, začala v České televizi, studio Brno, uvádět pořady pro děti. Zpočátku moderovala externě, později na plný úvazek.

Po pořadu Holky a kluci z jedné lavice následovalo účinkování v dětském magazínu Oáza a soutěži Hip Hap Hop. Začala se také zabývat televizní dramaturgií pořadů pro děti. V roce 1997 začala moderovat nově vzniklý soutěžní pořad AZ-kvíz, který moderuje s Alešem Zbořilem do současnosti. V roce 2013 opět nastoupila na částečný úvazek do pedagogicko-psychologické poradny.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Je podruhé vdaná (z prvního manželství má dceru Julii a jméno Brettschneiderová[2]) za advokáta Jiřího Machourka,[3] s nímž má syna Jana. Mezi její koníčky patří mezi jiným i jízda na kole.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Dostupné online. [cit. 2022-02-04]
  2. Záznam chatu z pondělí 19. července 2004 [online]. Česká televize [cit. 2022-03-26]. Dostupné online. 
  3. JUDr. Jiří Machourek (1944) [online]. Česká advokátní komora [cit. 2022-02-04]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]