Eric Saade

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Eric Saade
Eric Saade
Základní informace
Rodné jméno Eric Khaled Saade
Narození 29. října 1990 (27 let)
Původ Kattarp, Helsingborg, Švédsko
Žánry Pop music
Povolání Zpěvák
Aktivní roky 2003 - současnost
Vydavatel Roxy Recordings
Ocenění cena Scandipop (2010)
Partner(ka) Molly Sandén
Web Oficiální stránka
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Eric Saade (* 29. září 1990, Kattarp, Helsingborg, Švédsko) je švédský popový zpěvák. Jeho otec je Libanonec, matka Švédka. Reprezentoval Švédsko na Eurovision Song Contest v roce 2011.

Saade se poprvé objevil ve švédské hudební televizní soutěži Joker (dnes Popkorn). V roce 2007 se stal členem chlapecké skupiny What's Up!. Na začátku roku 2009 se tuto skupinu rozhodl opustit a věnovat se sólové kariéře.

Saade se také dvakrát účastnil soutěže Melodifestivalen - švédského národního kola Eurovision Song Contest. Poprvé v roce 2010 s písní "Manboy", kdy ve finále skončil na třetím místě. Podruhé s písní "Popular", se kterou tuto soutěž vyhrál, a tím si tak zajistil postup do mezinárodního klání v Düsseldorfu. Zde patřil k favoritům soutěže. Soutěž však nevyhrál, umístil se se 185 body na třetím místě po reprezentantech z Ázerbájdžánu (221 bodů) a Itálie (189 bodů).

V květnu roku 2010 vydal první album s názvem "Masquerade", které obsahovalo píseň "Manboy", se kterou Saade soutěžil v roce 2010 v soutěži Melodifestivalen.