Dorothea Binzová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dorothea Binzová
Dorothea Binz.jpg
Narození 16. března 1920
Templin
Úmrtí 2. května 1947
Hameln
Národnost Německá
Známá jako Dozorkyně v koncentračním táboře Ravensbrück
Politická strana Národně socialistická německá dělnická strana
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dorothea Binzová (16. března 1920 Templin2. května 1947 Hameln) byla během druhé světové války dozorkyně v Koncentračním táboře Ravensbrück.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Binzová se narodila v německé rodině střední vrstvy v Templinu, Braniborsko, Německo. V srpnu 1939 se dobrovolně přihlásila do kuchyně v Ravensbrücku a následující měsíc dostala pozici jako dozorkyně. Sloužila pod Emmou Zimmerovou, Johannou Langefeldovou a Marií Mandlovou. Pracovala v různých částech tábora včetně kuchyně a prádelny. Byla povýšena a v letech 1943 až 1945 řídila výcvik a přidělovala povinnosti více než 100 ženským dozorkyním. Binzová údajně vyškolila některé z nejkrutějších ženských dozorkyň včetně Ruth Neudeckové. Svědkové dosvědčili, že když se objevila na Appellplatzu rozhostilo se ticho. Nesla v ruce bič, vedle sebe měla na vodítku německého ovčáka a dovedla během okamžiku ukopat vybranou vězeňkyni k smrti.

Poválečné období[editovat | editovat zdroj]

Binzová uprchla během pochodu smrti z Ravensbrücku. Byla zajata 3. května 1945 Brity v Hamburku a uvězněna v táboře Recklinghausen v Buchenwaldu. Byla odsouzena britským soudem ve věci Ravensbrück za spáchání válečných zločinů a odsouzena k trestu smrti. Dne 2. května 1947 byla oběšena na šibenici ve vězení v Hamelnu.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Dorothea Binz na anglické Wikipedii.