Diskuse s wikipedistou:Strakec

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Budete-li mít jakékoliv otázky, neváhejte se na mě obrátit na mé diskusní stránce. Můžete se také dotázat celé komunity na pro to určené stránce. S přáním příjemného zbytku dne, --Martin Urbanec (diskuse) 21. 9. 2017, 20:09 (CEST)[odpovědět]

Xiaomi[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Xiaomi Mi A1. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Sokoljan (diskuse) 11. 10. 2017, 11:32 (CEST)[odpovědět]

Článek kromě toho nese stopy strojového překladu s chybami

Zdravím, článek je překlad z anglické wikipedie a odkaz je v referencích. Drobné chybky opravuji. S pozdravem Strakec
Dobrý den, překlad článku vznikl v rámci kurzu Wikipedia in Technical English a byl mnou před publikování zkontrolován. V žádném případě se nejedná o strojový překlad. Typografické chyby a chyby v některých formulacích jsem coby vedoucí kurzu opravil. Pokud jde o podmínky významnosti, jsou splněny vloženou šablonou Překlad v referencích. --Jaroslav Mašek (diskuse) 19. 10. 2017, 13:10 (CEST)[odpovědět]
V článku jsem též opravil chybu odkazu v šabloně Překlad, které jsem si dříve nevšiml, a dále drobné typografické nedostatky a další překladové nepřesnosti. --Jaroslav Mašek (diskuse) 23. 10. 2017, 08:55 (CEST)[odpovědět]

Kategorizujte[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
  • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
  • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
  • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
  • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy
--Martin Urbanec (diskuse) 7. 11. 2017, 19:44 (CET)[odpovědět]
Zdravím, děkuji za připomenutí. Kategorie přidány do příspěvků, kde chyběla. --Strakec
Děkuji mnohokrát! --Martin Urbanec (diskuse) 18. 11. 2017, 18:49 (CET)[odpovědět]