Diskuse s wikipedistou:Mafal

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ještě bych Vás chtěl poprosit o doplňování shrnutí editace. Zpřehledníte tím pro ostatní seznam posledních změn.--Postrach 19:55, 9. 8. 2005 (UTC)

Původ obrázků[editovat zdroj]

Dobrý den, mohu poprosit o doplnění původu a licence k obrázku Bloom.jpg? "Převzato z anglické Wikipedie" bohužel ke zjištění jeho použitelnosti nestačí. Pokud přebíráte obrázek z jinojazyčné Wikipedie (a není tedy ve společné databázi Wikimedia Commons, odkud jej lze přímo vložit sem bez dalšího nahrávání), tak prosím do zdejší verze obrázku doplňte přesný odkaz na jeho původní umístění a jeho licenci. Už jsem to udělal u obrázku Rilke.jpg, ale tento se mi nepodařilo dohledat. Děkuji. --che 15:03, 11. 8. 2005 (UTC)

Obrázek Blooma jsem našel na stránce Ulysses v anglické Wikipedii. Jestli je nějaký problém, můžu ho stáhnout. --Mafal
Problém není v samotném umístění obrázku, ale v nedohledatelnosti jeho původu a možností použití. Já jsem se na stránku Ulysses díval, a obrázek se mi objevit nepodařilo. V případě, že nějaký takový obrázek přebíráte, je žádoucí uvést přímý odkaz na jeho umístění v anglické verzi (např. en:Image:Praying mantis india 2.jpg – v kódu se to zapíše [[:en:Image:Praying mantis india 2.jpg]]) a zároveň odtamtud zkopírovat označení příslušné licence (v případě kudlanky {{cc-by-sa-2.5}} a případné komentáře vztahující se k autorovi a původu obrázku. Důvody, proč je žádoucí tyto věci doplňovat, jsou rozvedeny na Wikipedie:WikiProjekt Licence souborů#Proč uvádět licenční informace. O totéž bych Vás chtěl poprosit v případě obrázku Soubor:Musil.jpg. --che 22:44, 11. 8. 2005 (UTC)
PS: Ještě bych rád poprosil – případné odpovědi prosím pište rovnou na tuto stránku (dají se odsazovat pomocí dvojteček). Reakce vepsané doprostřed mé diskusní stránky může být problematické dohledávat.
Dobrý den, omlouvám se, že jsem Vás špatně informoval. Ten obrázek je pod anglickým heslem Leopold Bloom. Nevím, jestli jsem pochopil, jak ten způsob, jak obrázky ukládat, pochopil dobře. Zkopíroval jsem nastavení obrázku ze stránky Leopold Bloom na tu českou. U Musila to udělám podobně. Mafal.


Soubory z commons[editovat zdroj]

Soubory z commons se sem nemusí kopírovat. Koukejte:

The heroic Charlotte la Cordé, upon her trial, at the bar of the revolutionary tribunal of Paris, July 17, 1793.jpg

--che 21:14, 13. 8. 2005 (UTC)

Díky. Já se v tom ještě moc nevyznám. Snad jsem to nějak připojil. Mafal.

No, pokud berete obrázek z cizí wikipedie, je dobré si tam na něj kliknout a podívat se na jeho popis (třeba u souzené Charlotty je to tohle. Pokud tam je napsáno, pokud ten soubor pochází z commons, máte vyhráno a stačí na něj odkázat, jako by byl nahraný zde. Pokud ne, je asi nelepším způsobem si od něj zobrazit velikost v plném rozlišení (ta pak nemá na začátku jména uvedeno NNNpix – s ním jde o změnšenou verzi), a nahrát ji sem i s klikatelným odkazem na původní verzi a okopírovaným popisem a licencí. (U Vaší druhé Charlotty jsem se to pokusil doplnit takto.) Potom je všechno snadno dohledatelné (důvody, proč se tohle hodí doplňovat, jsou rozebrány na Wikipedie:WikiProjekt Licence souborů#Proč uvádět licenční informace). Jinak nic z toho nejsou kritické věci, co se počítá, je Váš výborný článek :) --che 21:45, 13. 8. 2005 (UTC)

Děkuju. Ještě to pořádně prostuduju. Mafal.

Licence a puvod obr.[editovat zdroj]

Dobrý den, jelikož byla prodiskutována nová politika ohledně obrázků a obrázky bez základních údajů budou po 30 dnech mazány, prosím o doplnění informace o původu a licenci k Vámi nahranému obrázku


Důvody, proč je žádnoucí tyto údaje uvádět, jsou popsány na stránce Wikipedie:WikiProjekt Licence souborů. Přehled použitelných šablon pro licence je k nalezení na Wikipedie:Popisky licence souborů. Budete-li mít nějaké dotazy, obraťe se na mne, rád Vám pomohu. Děkuji. Vrba 14:01, 20. 12. 2005 (UTC)

Obr. bez zdroje[editovat zdroj]

Dobrý den. Díky, že nahráváte na Wikipedii obrázky. Abychom měli jistotu, že je možné je zde použít, je u každého třeba uvádět jeho původ a licenci. Protože obrázky, které tyto údaje postrádají, jsou po týdnu mazány, prosím Vás o doplnění informací v následujícím souboru:

Podrobnosti o problematice autorských práv na Wikipedii jsou na stránce Wikipedie:WikiProjekt Licence souborů. Přehled použitelných šablon pro licence je k nalezení na Wikipedie:Popisky licence souborů. Budete-li mít nějaké dotazy, obraťte se na mne, rád Vám pomohu. --Tlusťa 15:43, 29. 7. 2006 (UTC)

Nová síť[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Nová síť, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Harold 9. 12. 2009, 18:02 (UTC)