Diskuse s wikipedistou:Kairos11

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Elm 1. 6. 2011, 10:56 (UTC)

Edice Agora[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Edice Agora. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů atd. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. S pozdravem --Elm 1. 6. 2011, 10:56 (UTC)

Portál Křesťanství[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Váš nový článek Georgij Petrovič Fedotov, který jsem přidal mezi „nové články“ na portálu Křesťanství. Tam také můžete:

  • požádat o založení nového článku o některém z křesťanských témat
  • upozornit na svůj nový nebo podstatně rozšířený článek z této oblasti
  • navrhnout některý článek do rubriky Osobnost nebo Článek měsíce

Pokud Vás k tomuto tématu napadne něco jiného, můžete napsat do portálové diskuse.

Zdraví Fagnes 1. 6. 2011, 13:05 (UTC)

Dobrý den,

díky za editaci. Rád bych článek ještě rozšířil, hlavně o fotografii a některé odkazy. Nevím ovšem, jak tam vše vložit a moc se mi to nechce studovat v inštrukcích. Neporadíte?

kairos11

Snad tedy jen ve stručnosti to nejzákladnější (příklady):

Obrázky: [[Soubor:Fedotov G P .jpg|right|thumb|Georgij Petrovič Fedotov na fotografii z období kolem 1. světové války]]

Název obrázku je dle commons, dostanete se tam třeba tak, že si kliknete na nějaký obrázek v nějakém článku a pak na „tamější stránka s popisem souboru“, dál pak hledáte, co potřebujete, nebo můžete vložit nový obrázek (při dodržení příslušných pravidel z hlediska autorských práv).

Interní odkazy: Narodil se [[1. říjen|1. října]] [[1886]].

Externí odkazy se dávají do kapitoly „Externí odkazy“ na konci článku takto: * [URL popis]

Kapitoly se tvoří tak, že před a za název kapitoly dáte příslušný počet rovnítek == Externí odkazy ==

Kapitoly prvního řádu mají dvě rovnítka, kapitoly druhého řádu tři rovnítka, kapitoly třetí řádu čtyři rovnítka atd.

Příspěvky na diskusních stránkách se (na rozdíl od článků) podepisují stačí na konec vkládaného textu napsat ~~~~

Zdraví Fagnes 2. 6. 2011, 21:25 (UTC)

Náhled[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny uložte.

Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku. Každá uložená změna se zapisuje do historie článku a do seznamu posledních změn na Wikipedii. Při častém ukládání se tyto zbytečně přeplňují a znepřehledňují. Hrozí také riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Děkuji za pochopení. Fagnes 4. 6. 2011, 14:40 (UTC)

Dobrý den, děkuji za upozornění, budu se podle něj řídit. Rád bych editoval více článků a přinášel nové, Váš red. systém se mi zdá ale poněkud složitý, pomalu se do něj dostávám. Možnost, že bych zaslal "materiál" k heslu v podobě wordového souboru, editoval ho a pak do něj někdo jiný přidal ony kategorie atd. asi neexistuje, že? A ještě jedna otázka: co znamená, že článek nesplňuje kritérium významnosti (např. u hesla Edice Agora)? Mám tam dodat nějaké externí odkazy, např. na nakladatele?

Díky za odpověď

kairos11

To je jen otázka zvyku, každý nějak začínal. K otázce významnosti začněte nejlépe zde. A nezapomínejte se prosím v diskusích podepisovat – to jsou ty čtyři vlnovky. Fagnes 6. 6. 2011, 11:46 (UTC)

Spam[editovat zdroj]

Dobrý den, nepřidávejte, prosím, do Wikipedie obsah propagačního charakteru nebo odkazy na své soukromé stránky či stránky, se kterými jste spojeni. Wikipedie není prostředkem pro propagaci či reklamu ani pouhou sbírkou externích odkazů. Rozšiřování encyklopedického obsahu je však samozřejmě vítáno. Děkuji za pochopení. --Jklamo (diskuse) 11. 5. 2014, 15:19 (UTC)

Překlepy[editovat zdroj]

Dobrý den, dávejte si prosím pozor na drobné překlepy a Interpunkční chyby (chybějící / přebývající mezery, čárky, tečky a podobně). Děkuji, --Blair987 (diskuse) 6. 12. 2016, 16:05 (UTC)