Diskuse s wikipedistou:Camel1cz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

SARS-CoV-2[editovat zdroj]

Dobré dopoledne, povšiml jsem si vaší aktivity okolo článků souvisejících s virem SARS-CoV-2 a pandemií jím způsobenou. Nechcete se stát součástí WikiProjektu, který se snaží tyto články udržet v aktualizovaném stavu? Děkuji, že editujete Wikipedii! S pozdravem Poirot12345 T (diskuse) 16. 4. 2020, 10:19 (CEST)

Děkuji a rád se přidám. Snad mé příspěvky pomohou. Mějte se dobře Camel1cz (diskuse) 16. 4. 2020, 19:13 (CEST)

OAZA[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Ochranná asociace zvukařů, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://dusevnivlastnictvi.cz/index.php/cz/ministerstvo-kultury-cr/ochranna-asociace-zvukaru-autoru

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--F.ponizil (diskuse) 16. 4. 2020, 16:42 (CEST)

Krátký článek[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Ochranná asociace zvukařů. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. Ještě jednou díky za Vaše úpravy. Možná by stálo za to zmínit, kdo je ve vedení, kolik má spolek členů atd. Mějte se hezky.--F.ponizil (diskuse) 17. 4. 2020, 17:21 (CEST)

@F.ponizil:Dobrý den, děkuji za informaci, tyhle věci se teprve učím. Rozhodl jsem se pro ochranku raději napsat komplet nový text, než bych čekal na schválení původního - navíc informačně také nijak vyčerpávajícího. V plánu mám jej dopsat do důstojné informativní hodnoty... snad v horizontu požadovaného týdne. Děkuji moc za rady Camel1cz (diskuse) 17. 4. 2020, 18:41 (CEST)
Dobrý den, díky za reakci, kdybych Vám mohl být nějak nápomocen, tak se prosím ozvěte. S pozdravem--F.ponizil (diskuse) 17. 4. 2020, 18:42 (CEST)
@F.ponizil:Mohl byste prosím omrknout aktuální stav článku a případně jej okomentovat? Moc díky za pomoc! Camel1cz (diskuse) 17. 4. 2020, 19:48 (CEST)
Dobrý den, část sktruktura spolku bych viděl takto: K 17. dubnu 2020 zastupuje OAZA na 700 nositelů autorských práv k dílům mistrů zvuku. Nejvyšším orgánem je valná hromada, která je k 17. dubnu 2020 je tvořena 74 významnými autory z řad mistrů zvuku. Předsedou představenstva je prof. Ing. Karel Jaroš, předsedou dozorčí rady je Mgr. Karel Ulm a předsedou komise pro autorské právo je Ing. Ivo Špalj. Jinak by bylo dobré doplnit reference. Pro inspiraci může Vám posloužit článek Ochranný svaz autorský. Kdyby něco tak se ptejte. A děkuju že používáte ping :). Mějte klidný víkend.--F.ponizil (diskuse) 18. 4. 2020, 12:52 (CEST)
@F.ponizil: Dobré odpoledne, přepsal jsem to podle Vašeho návrhu a přidal reference. Jak to je s tím (sub)pahýlem? To mám zkusit zrušit sám a čekat jestli to projde, nebo to někdo pravidelně reviduje? To já děkuju, že radíte :) Camel1cz (diskuse) 18. 4. 2020, 13:49 (CEST)
Dobrý den, šablonu subpahýl by neměl odstranit zakladatel článku. Děkuji za aktualizace, jen je tu problém, že všechny zdroje jsou závislé (webové stránky OAZY). Každý článek by měl mít 2NNVZ (dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje). Tyto zdroje můžou být články v novinách nebo v internetovém zpravodajství atp. Netriviální znamená, že zdroj se týká předmětu článku. Pokud by byla např. v článku o nějakém koncertu jedna věta o OAZE tak je to málo − jako referenci to lze přidat, ale nelze to považovat za zdroj.--F.ponizil (diskuse) 18. 4. 2020, 19:00 (CEST)

Dobré poledne, ještě jsem článek lehce upravil, tři sekce jsem sloučil, protože mi přišly příliš krátké aby byly samostatně. Při případném rozšíření se mohou znovu založit. Díky za zdroj z ministerstva. Odstranil jsem šablonu subpahýl a přidal šablonu Neověřeno, protože problém se zdroji přetrvává. Mějte se fajn. Přeji dobrou chuť k obědu.--F.ponizil (diskuse) 19. 4. 2020, 11:43 (CEST)

@F.ponizil:Dobrý večer a velký dík za úpravy, příště to snad zvládnu lépe. Dále bych rád oprášil článek OOA-S, příjde mi také minimálně jako pahýl, pokusím se doplnit informace. Časem projedu celé toto téma - nejsem sice kdoví jaký odborník, ale něco o tom tuším.
Jestli Vás mohu ještě poprosit. Není mi jasné zařazení článku OAZA do "Portály: Česko" a "Autoritní data" - mohl byste nastínit, co to znamená? Dále, jestli je dobré dávat do odkazů oficiální web, když je ten odkaz v infoboxu? To samé s odkazem na rejstřík - byl tam sice přidán nějaký "rozšířený" rejstřík, ale justice.cz je opět odkazovaná v infoboxu. Jinak moc děkuji za Vaši práci. Vidím, že za wikipedií stolí hromady neviditelné práce (samozřejmě myšleno v dobrém a s respektem). Díky! Camel1cz (diskuse) 19. 4. 2020, 19:55 (CEST)
Portál Česko − do tohoto portálu se zařazují všechny články které mají souvislost s Českem. Vizte též stránku Portály. Autoritní data, jsou signatury z různých rejstříků, katalogů, či knihoven. Načítají se z Wikidat. Ohledně duplikace - osobně se kloním k názoru že není na škodu to duplikovat... S pozdravem--F.ponizil (diskuse) 20. 4. 2020, 15:14 (CEST)

Wikikytička[editovat zdroj]