Diskuse k Wikipedii:Senioři píší Wikipedii/Návody

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přiznám se (byť senior :-) ), že nevidím příliš smyslu v založení této stránky:

  • ze stránky Senioři píší Wikipedii není vazba na tuto stránku (neprokliknu se, nikdo ji nenajde)
  • poučení o registraci je stejné pro seniory jako pro juniory, proč ho tedy publikovat ještě jednou zvlášť?

--Svenkaj (diskuse) 15. 12. 2016, 14:10 (CET)

Možná je to kvůli tomu, že nejsou ještě úplně všechny publikované. Mimochodem, nemusí být úplně stejné. Kupříkladu se domnívám, že některé informace musí být, či je vhodné, aby byly, u jedné ze dvou verzí zdůrazněny/vynechány. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 15. 12. 2016, 14:14 (CET)
@Martin Urbanec Nepodceňujte seniory a nepřeceňujte studenty (to je jen žert, nic ve zlém). Spíš mi šlo o to, že není vazba na "Wikipedie:Senioři píší Wikipedii" a stránka je tudíž nedohledatelná.--Svenkaj (diskuse) 15. 12. 2016, 16:12 (CET)
Na to jsem také reagoval, možná je nedostupná schválně (než budou doplněny všechny návody). Uvidíme, třeba tato stránka bude přesunuta k SPW (či odtamtud povede přesměrování sem), anebo se sloučí s nápovědou, což by dle mě bylo nejlepší řešení. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 15. 12. 2016, 16:40 (CET)
Díky za zájem. :-) Jak píše Martin, schované je to zatím schválně, protože to není kompletní a překrývá se to s různými dalšími návody. Jen návody pro seniory jsou ještě dva další: tady a tady. Chci to samozřejmě vymyslet tak, aby bylo vše přehledné a nebyly vytvářeny další duplicity či neaktualizované stránky a podstránky. I propojení s obecnou nápovědou by bylo dobré. Nicméně účel těchto návodů je hodně specifický, jsou to texty určené ke grafické úpravě a vytištění na A4, které poté rozdáváme účastníkům kurzů pro seniory na jednotlivých hodinách. Budu rád za různé připomínky k tomu jak to píšu, víc hlav víc ví. --Vojtěch Veselý (diskuse) 15. 12. 2016, 17:23 (CET)
Nakonec jsem to propojil alespoň takto, není důvod nic tajit a stejně tam tolik lidí asi zatím nezabloudí. --Vojtěch Veselý (diskuse) 15. 12. 2016, 17:28 (CET)
Zdá se mi to, nebo naopak zmizelo tohle? --Martin Urbanec (diskuse) 15. 12. 2016, 17:30 (CET)
Jo, jeden starší odkaz jsem zároveň odstranil, protože odkazoval na tu samou stránku, ve které byl vložený, což je dost k ničemu. :-) --Vojtěch Veselý (diskuse) 16. 12. 2016, 01:04 (CET)

Dobrá zpráva[editovat zdroj]

Podíval jsem se na návštěvnost stránky. Z denních statistik toho moc nevyplývá, ale zadají-li se měsíční návštěvy, vidím jasný trend nárůstu počtu shlédnutí (mírný pokles v letních měsících je přirozený). Držím palce --Svenkaj (diskuse) 11. 12. 2018, 20:51 (CET)

Díky. :-) Je to asi tím, že jsme odkaz na příručku a sem na web posílali v rámci nějakých e-mailů účastníkům kurzů. Chtěl bych to tu ještě trochu vylepšit (vytvořit přehlednou navigaci pomocí navboxů) a snad i víc zakomponovat a propojit s "neseniorskými" návody a nápovědami. Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 11. 12. 2018, 23:16 (CET)