Diskuse k šabloně:Wikidata

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zobrazování odkazu na jiné jazyky pro existující stránku[editovat zdroj]

Petr Matas: Mám dotaz. Proč ta šablona přidává tu závorku (v jiných jazycích) jenom v těch případech, že stránka neexistuje? Jde mi o to, že ta šablona se používala v Požadovaných článcích, kde jsou i přesměrování, která si zaslouží samostatný článek. (Například Těžký tank přesměrovává na Tanky druhé světové války#Těžké tanky, ovšem má to anglický protějšek en:Heavy tank i další jazyky, takže si to samostatný článek zaslouží. Nicméně není možné pro tento případ použít šablonu.) Má to tedy nějaký zvláštní důvod? --Marek Genius (diskuse) 5. 9. 2017, 13:36 (CEST)

Původním použitím této šablony je náhrada červeného odkazu v článku. Jakmile je odkazovaný článek vytvořen, není již třeba u odkazu ostatní jazyky uvádět, protože se na ně lze prokliknout přes odkazovaný článek. Nabízí se tři možná řešení vašeho problému:
  1. Automaticky detekovat, že cílem odkazu je přesměrování a v tom případě jazyky zobrazit.
  2. Propojit to přesměrování s položkou Wikidat (k provedení je potřeba přesměrování dočasně deaktivovat).
  3. Přidat parametr, který způsobí, že se jazyky budou zobrazovat vždy (např. interwiki=vždy).
Petr Matas 6. 9. 2017, 14:49 (CEST)
Možná by však stálo za to podmínku existence článku úplně vypustit. Když pak někdo uvidí modrý odkaz a jiné jazyky, může hned volání šablony nahradit obyčejným odkazem. Petr Matas 6. 9. 2017, 14:54 (CEST)
Dvojka mi nepřijde moc dobrá, protože uživatelé cizojazyčných Wikipedií by potom měli pocit, že článek na té české existuje. Nejspíš by se to nesetkalo s podporou. Nad jedničkou a trojkou uvažuju. Je ovšem pravda, že každé přesměrování v Požadovaných článcích je stejně potřeba zkontroloval, a buď ho se seznamu odstranit (například Kovy železné vede na Kovy skupiny železa), nebo připojit poznámku, že jde jen o přesměrování, které je potřeba rozšířit (případ těžkého tanku). A to už není takový problém připsat tam ten odkaz na Wikidata ručně. Tak jak se Vám chce, ale asi to až zas takový smysl nemá. --Marek Genius (diskuse) 7. 9. 2017, 14:10 (CEST)
A co kdyby tu poznámku připojovala šablona – při použití parametru přesměrování by se zobrazilo Těžký tank rozšířit přesměrování (v jiných jazycích)? --Matěj Orlický (diskuse) 7. 12. 2017, 12:16 (CET)