Diskuse k šabloně:Vítejte - anonym

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Předhazuji návrh k diskusi. Rád bych z této šablony vyhodil uvítání, které by mělo mít případně vlastní šablonku {{uvítání}}. Když totiž občas píší anonymním přispěvatelům, tak je na začátek uvítám osobně, prohodím něco konkrétního k tomu, co udělali a teprve pak bych jim tam rád vložil obecné informace obsažené v této šabloně. Takto by se mohlo postupovat i u šablony vítající nováčky (tedy zaregistrované uživatele, kteří jsou na Wikipedii pár hodin či dnů - to je ta barevna šablona s nějakou kytkou). Má někdo něco proti? Navrhuje někdo nějaké jiné řešení? --Luděk 06:03, 7. 6. 2005 (UTC)


Námět k zamyšlení: opravdu sem chceme lidi lákat na možnost stát se správcem? --che 22:08, 17. 9. 2005 (UTC)

Zastaralost?[editovat zdroj]

Nechápu, proč by měla ta šablona být zastatralá? Na několika wiki ji používají, šablona vítejte slouží k něčemu jinému. Možnost upozornit anonyma jen a pouze na možnost založení účtu se velmi hodí, já ji používám relativně často. --Nolanus 12:25, 30. 10. 2006 (UTC)

Asi máme hodně rozdílné představy o tom, co znamená relativně často. Jak jsme koukal, použil si jí jednou :) Tlusťa 16:41, 30. 10. 2006 (UTC)

Čárky si nedělám a před příspěvkem sem svoje editace neprocházel, ale silně pochybuju, že by to bylo jen jednou. Ale to není jádro věci, tím je, zda má smysl, podle mého má. --Nolanus 18:55, 30. 10. 2006 (UTC)

Já tu šablonu také občas používám. Netušil jsem, že je zastaralá a ani netuším, proč by měla být zastaralá. --Luděk 19:22, 30. 10. 2006 (UTC)

Čím je nahrazena, je zmíněno přímo v onom rámečku o zastaralosti. --Beren 21:10, 29. 11. 2006 (UTC)

Sloučení[editovat zdroj]

Ano, sloučit! Mít dva články je zbytečné, neboť jsou oba velmi krátké. Jeden článek by byl přehlednější!

Mimochodem, nevíte někdo, proč je šablona na ukázce úplně jiná než ta, kterou vložím? A proč na tu šablonu existují tři verze za „|“, a to „a“, „anon“ a „anonym“? Podle mě by bohatě stačila jedna, když v nich stejně není rozdíl.

--Marek Genius 8. 6. 2010, 18:33 (UTC)

Návrh na jiný obrázek[editovat zdroj]

Dal bych do šablony jiný obrázek. Ten kravaťák je možná sice o malinko ilustrativnější, ale některé potentionální wikipedisty by mohl odradit už jen svým vzezřením. Přece jen jsme otevřený projekt pro lidi a ne nějaké vysoké představenstvo apod. Udělal jsem screenshot z náhledu. Mám za to, že je to barevně sladěné. --Wespecz 11. 7. 2010, 17:03 (UTC)

Doplnění informací o osobní pískoviště[editovat zdroj]

Navrhuji změnu věty Vaši vlastní uživatelskou stránku. na Vaši vlastní uživatelskou stránku včetně podstránek používaných jako osobní pískoviště pro přípravu článků. nebo něco podobného. --Gumruch 14. 11. 2010, 20:45 (UTC)

Vylepšení šablony[editovat zdroj]

Nápady na zlepšení navrhl kolega Jvc v rámci Wikipedie:Zkušenosti nových wikipedistů/Zpětná vazba, podrobnosti zde: Diskuse k Wikipedii:Zkušenosti nových wikipedistů/Zpětná vazba#Šablona:Anon. --Matěj Orlický (diskuse) 25. 3. 2018, 16:35 (CEST)

Níže jsem navrhl upravenou verzi. --Matěj Orlický (diskuse) 29. 3. 2018, 15:24 (CEST)

Zaregistrujte se
Vítejte ve Wikipedii, otevřené encyklopedii!

K prohlížení ani editaci článků ve Wikipedii se nemusíte přihlašovat, ale vytvoření účtu je jednoduché a rychlé a poskytne vám mnoho výhod, například:

  • Používání takového uživatelského jména, které si vyberete. Nemusíte poskytovat žádné osobní údaje, vaše skutečné jméno ani email.

Přihlášení vám zpříjemní uživatelský zážitek:

  • Možnost ukládat nové stránky nebo úpravy stávajících stránek bez nutnosti opisovat protispamový kontrolní kód
  • Možnost zobrazovat seznam všech vašich příspěvků.
  • Možnost používat seznam sledovaných stránek, do kterého si můžete přidávat stránky, které vás zajímají.
  • Možnost přizpůsobit si vzhled a chování Wikipedie podle vlastního vkusu.

Přihlášení vám rozšíří možnosti přispívání:

Přihlášení vám umožní lépe se zapojit do společné práce na Wikipedii:

Jen do toho, zaregistrujte se!

Za 7 měsíců nebyly žádné komentáře, změny mi přijdou užitečné, tak jsem je do šablony zanesl. --Jvs 31. 10. 2018, 20:38 (CET)

Sporné přejmenování[editovat zdroj]

@Dvorapa: Proč se ta šablona musí jmenovat takhle dlouze a složitě (Vítejte - anonym)? Proč nemohl zůstat původní stručný název Anon, který je snazší pro rychlé vyplňování do diskusních stránek? Stejně se šablona používá výhradně substitucí, takže nepotřebuje mít žádný „výpravný“ název. Některé změny působí přinejmenším zbytečně na nepřínosně. A takové bychom si mohli a měli odpustit. --Bazi (diskuse) 7. 7. 2018, 15:31 (CEST)

Nikdo neruší původní název, který je nyní přesměrován. Stále můžete používat Anon, pokud se vám líbí. Nicméně pokud vidím někde odkaz na šablonu, chtěl bych i podle názvu alespoň tušit, o čem šablona je. A stejně tak všichni, kteří si nepamatují ani Anon, ani Vítejte - anonym (jako např. já) budou hledat takovou tu vítací šablonu pro anonymy. Snadněji ji naleznou, pokud má očekávatelné jméno (a použijí ji pomocí Ctrl + C a Ctrl + V). Tedy jde jen o to snáze šablonu najít, pokud si nepamatuji název, použití zůstává jako dosud. --Dvorapa (diskuse) 7. 7. 2018, 15:35 (CEST)
Tak to snad stačilo vytvořit nové přesměrování pro ty nedůvtipné, nemusela se přejmenovávat samotná šablona. Je tu vůbec reálná poptávka, vznesl někdo takový požadavek, nebo je to jenom imaginární zdůvodnění? Neměla by se ostatně standardní procedurou nejdřív navrhnout změna a teprve po čase, pokud by nebyly námitky, provést přejmenování? --Bazi (diskuse) 7. 7. 2018, 16:17 (CEST)